ترامپ خطاب به اوباما: قبلا هم قویا از هیلاری کلینتون حمایت کردی اما من پیروز شدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمتر از دو هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده، باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده طی سخنانی در ایالت فیلادلفیا، دونالد ترامپ رقیب حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به شدت مورد حمله قرار داد.

اوباما که در حمایت از جو بایدن نامزد حزب دموکرات و معاون سابق‌اش سخنرانی می‌کرد، گفت: «من در دفتر کاخ سفید با دو کاندیدای ریاست جمهوری (بایدن و ترامپ) که دو فرد کاملاً متفاوت هستند، نشستم، قبلاً گفته بودم که انتظار نداشتم که دونالد ترامپ دیدگاه یا سیاست‌های مرا در پیش بگیرد، اما امیدوار بودم که به ایالات متحده علاقه نشان دهد و کار خود را جدی بگیرد، اما اینگونه نشد».

او افزود: «اگر ما در طول سیزده روز باقی مانده تمام تلاش خود را به كار گیریم و با حضور بیشتری در انتخابات شرکت کنیم، نه تنها جو بایدن و كامالا هریس را انتخاب خواهیم كرد، بلكه تصویر حقیقی این كشور را آنگونه كه دوست داریم، تعریف خواهیم كرد و هیچ‌گونه شک و تردیدی در باره هویتمان به عنوان یک ملت و ارزش‌‌ها و آرمان‌هایی كه به آنها باور داریم باقی نخواهیم گذاشت».

ترامپ نیز در پاسخ به اوباما در جریان سخنرانی خود در كارولینای شمالی، گفت که اوباما در انتخابات سابق او را دست كم گرفته بود. او یادآوری کرد، اما برغم اینکه اوباما او را دست کم گرفته بود، توانست در انتخابات قبلی بر هیلاری كلینتون نامزد سابق حزب دمکرات پیروز شد.

ترامپ گفت: «اوباما به نمایندگی از جو بایدن در کارزار انتخاباتی سخنرانی می‌‍‌‌کند.. من از شما می پرسم این کار خوبی است یا بد؟ شما ممکن است به من پاسخ دهید که این خبر بد است، اما نه، به نظر من خوب است. آیا اوباما یکی از طرفداران محکم در کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون نبود؟ به یاد دارید؟ او همه جا حاضر بود؟».

او افزود: «اوباما گفته بود، ترامپ رئیس‌جمهوری نخواهد شد و ترامپ خودش را نامزد نخواهد كرد. اما او مرا نمی‌شناخت، سپس او گفت كه ترامپ نمی‌تواند نامزد شود اما من نامزد شدم، او گفت كه من رئیس‌جمهوری نخواهم شد، اما پیروز شدم. فکر می‌کنم شبی که پیروز شدم، تنها کسی که از هیلاری ناراضی‌تر بود، باراک حسین اوباما بود».

گفتنی است که دونالد ترامپ به طور مکرر اوباما و سیاست‌های او به ویژه در قبال ایران را مورد انتقاد قرار می‌دهد. او توافق اتمی دولت اوباما با تهران را بدترین توافق در تاریخ امریکا توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم