امارات: امنیت خلیج با اعتمادسازیی که دخالت‌های‌ ایران تاثیر منفی بر آن داشت می‌آغازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات، روز پنجشنبه 22 اکتبر گفت، اهمیت تاریخی بی‌وقفه‌ای که جامعه بین‌المللی برای امنیت منطقه خلیج قائل شده است را مهم وضروری است توصیف کرد و یاداور شد «امنیت خلیج عربی با ایجاد اعتمادی که طی سال‌ها تحت تأثیر منفی دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای منطقه از بین رفته است، آغاز می‌شود».

او در حساب توییتر خود نوشت: « بدون ایجاد اعتماد، گام برداشتن در راه ایجاد ساختاری جدید که چشم اندازهای توسعه، صلح و ثبات برای آینده را تقویت کنند، دشوار خواهد است».

قرقاش افزود: «شکی نیست که خلیج عربی در طول تاریخ از خطرات تنش و رویارویی که جنبه‌های نگران کننده‌ای در باره آینده منطقه است، رنج می‌برد و امارات متحده عربی متقاعد شده که جلوگیری از تشدید تنش و اتخاذ مسیر سیاسی تنها راه برای تضمین امنیت و ثبات منطقه خلیج است و برداشن گام‌های اعتمادسازی برای رسیدن به این هدف ضروری است».

قرقاش با تاکید بر اینکه اهمیت دادن جامعه بین‌المللی و کشورهای بزرگ به امنیت منطقه خلیج ضروری است، تاکید کرد «اما نمی‌توان بدون پرداختن به خصومت‌های موجود از جمله تهدیدهای موشکی و حمایت از شبه‌نظامیان، زمینه‌های گفت‌وگو در باره امنیت را فراهم کرد».

او گفت: «ما دوباره تاکید می‌کنیم که برای امنیت منطقه، نخست باید اولویت را به «اعتمادسازی» داد و سپس گام‌های بعدی را برداشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم