الاریانی: یمن با تعدی آشکار ایران مواجه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن چهارشنبه 21 اکتبر 2020 ضمن هشدار نسبت به تعدی‌های صریح و آشکار ایران علیه یمن از مردم و کشورهای منطقه خواست تا در برابر آنچه در یمن اتفاق می‌افتد نظاره‌گر نباشند.

به گزارش «العربیه» معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه چهارشنبه تاکید کرد دولت قانونی، ارتش یمن و ائتلاف عربی نبردی تاریخی را در دفاع از سرزمین و مقابله با طرح‌های توسعه‌طلبانه ایران و سیاست گسترش هرج و مرج در منطقه، فرماندهی می‌کنند.

در همین راستا الاریانی از مردم و کشورهای منطقه خواست تا در قبال تعدی‌های صریح و آشکار ایران علیه یمن موضع نظاره‌گر اتخاذ نکنند.

او همچنین از کشورهای منطقه خواست «تا در مقابل خطری که همگان و امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند، بایستند».

شایان ذکر است دولت قانونی یمن دوشنبه گذشته ایران را رژیمی «سرکش» خوانده و از رویکردهای آن در قبال یمن به شورای امنیت سازمان ملل شکایت برد.

دولت یمن همچنین تعیین سردار حسن اژیر ایرلو یکی از عناصر تروریستی ایران به عنوان سفیری نزد شبه نظامیان کودتاگر حوثی در صنعا و سپردن سفارت یمن در تهران به شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کرده و این اقدام تهران را در چالش‌طلبی علیه جامعه بین‌الملل و نقض آشکار قوانین، عرف‌های بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل به ویژه قطعنامه 2216 شورای امنیت دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم