.
.
.

اسرائیل مواضع ایرانی در استان القنیطره سوریه را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 از حمله ارتش اسرائیل به مقر‌ شبه‌نظامیان ایرانی در استان القنیطره در جنوب سوریه خبر داد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه سه‌شنبه صدای انفجار شدیدی در روستای الحریه در حومه استان القنیطره شمالی شنیده شده که احتمالا در نتیجه بمباران اسرائیلی علیه مقرهای شبه‌نظامیان ایرانی در این منطقه باشد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه تا لحظه تهیه این گزارش اما جزئیاتی درباره تلفات احتمالی این حمله منتشر نشده است.

در ماه ژوئیه گذشته بالگردهای اسرائیلی 3 موضع را در استان القنیطره در جنوب غربی سوریه با موشک‌های هدایت شونده ضد تانک هدف قرار دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در آن هنگام از وقوع انفجارهای شدیدی در نتیجه حملات بالگردهای اسرائیلی به مواضع نظامی وابسته به رژیم سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در نزدیکی شهرک حضر در حومه القنیطره خبر داد که باعث وقوع آتش‌سوزی در محل شده بود.

اسرائیل طی سال‌های اخیر بر شدت بمباران‌هایش در سوریه افزوده و به طور اساسی مواضع ارتش سوریه، مقرهای ایرانی و دیگر مقر‌های متعلق به حزب‌الله لبنان در سوریه را هدف قرار داده است.

هر چند اسرائیل به ندرت انجام این‌گونه ضربات را تایید می‌کند با این حال اما بارها تکرار کرده که به حملاتش جهت مقابله با تلاش‌های ایران برای تقویت حضور نظامی‌اش در سوریه و جلوگیری از ارسال سلاح‌های پیشرفته به حزب‌الله لبنان، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم