.
.
.

کرونا جان 312 نفر دیگر را در ایران گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته با فوت 312 نفر طی یک روز، مجموع جان‌باختگان کووید 19 در ایران از مرز 31 هزار 346 نفر رسید.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: «در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز 21 اکتبر 2020 (30 مهر 1399) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و 616 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و دو هزار و 340 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 545 هزار و 286 نفر رسید.»

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «خوشبختانه تاکنون 438 هزار و 709 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

همچنین 4861 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و 599 هزار و 554 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان ‌شرقی، خراسان‌ جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان ‌رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

لاری درباره وضعیت کرونا در استان یزد گفت: «پس از خیز شدید اسفند 98 و عبور از خیز ضعیف‌تر از مرداد امسال، از اواسط شهریور نمودار موارد بستری و ابتلا در این استان مجدد افزایشی شد و با شیب تندی در حال امتداد است. هم اکنون تمام شهرهای استان یزد در وضعیت قرمز هستند. میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان 63 درصد است. میزان استفاده از ماسک توسط مردم نیز 60 درصد است و میزان رعایت پروتکل ها در وسایل نقلیه عمومی 54 درصد است.

وی افزود: در هفته چهارم مهر بروز موارد بستری با افزایش نسبی به 28 نفر به ازای هر 100هزار نفر رسیده که با اختلاف قابل توجهی بالاتر از متوسط کشوری است.بروز مرگ و میر کرونا نیز 24.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر است که نزدیک به میزان متوسط کشوری است.

لاری در پایان گفت: «با توجه به تعطیلات پیش رو از مردم می خواهیم از هر گونه اقدام به سفر به طور جد خودداری کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم