.
.
.

ویدیو؛ چرا ترامپ مصاحبه‌ با مجری برنامه «60دقیقه»‌ را قطع کرد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اختلاف شدید و درگیری لفظی دونالد ترامپ با رسانه‌های آمریکا که آنها را به «عدم مصداقیت» در بیان حقایق متهم می‌کند، از همان روزهای اول ورودش به کاخ سفید آغاز شد. ترامپ تاکنون چندین بار با خبرنگاران شبکه‌های « سی.ان.ان» و «نیویورک تایمز» در نشست‌های خبری درگیر شده و آنها را به جانبداری از دمکرات‌ها برای خدشه‌دار کردن چهره‌اش و دولتش متهم کرده است، به همین دلیل او از روزهای نخست آغاز ریاست جمهوری، از طریق توئیتر با مخاطبان خود چه مخالف و یا هوادار ارتباط برقرار می‌کند. در ادامه این رویکرد، ترامپ بامداد چهارشنبه در توییتی که بیانگر خشم او بود، نوشت: «خوشوقتم به اطلاع شما برسانم که به منظور دقت در گزارش‌‌دهی، مصاحبه‌ام با «لیزلی استال» را پیش از آنکه او منتشر کند، من برایتان منتشر کنم! تا همه بتوانند نگاهی اجمالی به آنچه در باره آن مصاحبه جعلی و جانبدارانه گفته می‌شود، داشته باشند».

به نظر می‌رسد مجری برنامه مشهور 60دقیقه ایالات متحده که باعث خشم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا شده است، ترامپ این خبرنگار مشهور و دیگر رسانه‌ها را به طرفداری از جو بایدن رقیب انتخاباتی خود متهم كرد.

ترامپ بامداد چهارشنبه در حساب توئیتری خود، ویدئویی از مصاحبه‌اش در کاخ سفید با مجری برنامه معروف 60دقیقه را که بدون ماسک با او مصاحبه داشت، منتشر کرد . او در شرحی بر این ویدیو نوشت که مسائل بیشتری را فاش خواهد کرد.

ترامپ این ویدیو را پس از آن پخش کرد که برخی رسانه‌های محلی آمریکا خبر از قطع مصاحبه ترامپ با این خبرنگار را گزارش دادند. این رسانه‌ها نوشتند که ترامپ مصاحبه‌اش را به این دلیل قطع کرد که مجری برنامه از چارچوب مورد توافق با ترامپ برای مصاحبه خارج شده و برخلاف توافق قبلی، پرسش‌هایی آزاردهنده و خارج از موضوع مطرح کرده بود.

در همین حال برخی از مسئولان مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ با انتشار تصاویری از «لزلی استال»، که بدون ماسک مصاحبه می‌کند، منتشر کرده و نوشتند، این خبرنگار مجری و برخی دیگر از روزنامه‌نگاران طرفدار دمکرات بارها رئیسجمهوری جمهوری‌خواه را بارها در رسانه‌ها ملامت کردند که از زدن ماسک خودداری می‌کند، این در حالی است که خودشان در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا از ماسک استفاده نمی‌کنند.

این در حالی که نه کاخ سفید و نه لزلی استال، از جزئیات این مصاحبه و پرسش‌هایی که باعث عصابانیت و قطع مصاحبه شد چیزی بیان نکردند. اما ترامپ در توییتر خود، مصاحبه را جعلی و «جانبدارانه» توصیف کرد و در حساب توئیتری‌اش نوشت: «خوشوقتم به شما اطلاع برسانم که به منظور دقت در گزارش‌دهی، در نظر دارم مصاحبه‌ام با «لزلی استال» را قبل از پخش منتشر کنم! تا همه بتوانند نگاهی اجمالی به آنچه در مورد آن مصاحبه جعلی و جانبدارنه مطرح می‌شود، داشته باشند.

لزلى استال مجرى برنامه 60 دقيقه‌اى در كاخ سفيد
لزلى استال مجرى برنامه 60 دقيقه‌اى در كاخ سفيد

در گزارش‌های مطبوعاتی آمریکا آمده است که رئیس‌جمهوری آمریكا روز سه‌شنبه مصاحبه خود را با برنامه «60دقیقه» که خانم لزلی استال مجری آن است، قطع و تهدید به انتشار آن قبل از تاریخ پخش در روز یكشنبه آینده، كرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم