.
.
.

پرآوازه‌ترین زن کنشگر ایرانی به جای انتقال به بیمارستان سر از زندان دیگری درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران در روز چهارشنبه 21 اکتبر، علی‌رغم وخامت حال نسرین ستوده زندانی سیاسی و مدافع حقوق بشر مشهور ایرانی، مقامات مسئول، اعتنایی به درخواست‌های چندین سازمان حقوقی برای انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان نمی‌کنند که به 38 سال حبس (که دست‌کم 12 سال آن قابل اجرا است) محکوم شده ‌است.

از سوی دیگر رضا خندان همسر این زندانی سیاسی در توئیت شامگاه سه‌شنبه 20 اکتبر نوشت که این فعال حقوق‌بشر را با وعده ارسال او به بیمارستان، از زندان اوین به زندان قرچک منتقل کرده‌اند.

نسرین ستوده
نسرین ستوده

او در مصاحبه با سازمان حقوق بشر ایران گفته ‌است: «حال نسرین در روزهای گذشته به دلیل ناتوانی قلب، بدتر شد و نیازمند عکس‌برداری از عروق است. ما در انتظار انتقال او از زندان اوین به بیمارستان بودیم و مسئولان، سه‌شنبه 20 اکتبر از نسرین خواستند برای رفتن به بیمارستان آماده شود اما دست‌آخر به زندان قرچک برده شد.»

به گفته رضا خندان خبر انتقال ستوده از سوی مقامات مسئول اعلام نشد و نسرین بعد از این که اجازه تماس تلفنی کوتاهی به وی داده شد، وضعیت را به او اطلاع داده‌است.

شایان توجه است که نسرین ستوده که به سنوات طولانی زندان محکوم شده، در 10 اوت گذشته در اعتراض به شراط زندانیان سیاسی در ایران اعتصاب غذا کرد ولی در 26 سپتامبر گذشته به دلیل وخامت وضعیت سلامتش، اعتصاب غذای خود را شکست.

47 کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل در پایان سپتامبر گذشته در راستای محکوم کردن اعدام نوید افکاری، خواهان آزاد سازی نسرین ستوده و نرگس محمدی و توقف نقض مکرر حقوق بشر در کشور بویژه در مورد زندانیان سیاسی شدند.

گفتنی است که نرگس محمدی در شب 8 اکتبر از زندان آزاد شد اما نسرین ستوده برغم وضعیت وخیم سلامتش همچنان زندانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم