.
.
.

ولی‌عهد سعودی تمامی پیشتازان علوم را به پی ریزی اقتصاد دانش‌بنیان فرا خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی تمامی پیشتازان علوم را به پیوستن به سعودی برای پی ریزی اقتصاد دانش‌بنیان فرا خواند. عبدالله بن شرف الغامدی رئیس ستاد هوش مصنوعی سعودی عنوان کرد که هوش مصنوعی می‌تواند روند رشد پایدار را شتاب بخشد.

او افزود: با فرا رسیدن تابستان 2030 ما در میان 15 کشور پیشتاز جهان در عرصه هوش مصنوعی قرار خواهیم گرفت.

نشست جهانی هوش مصنوعی چهارشنبه 21 اکتبر با شعار «هوش مصنوعی به نفع بشریت است» آغاز به کار این نشست تا فردا ادامه خواهد داشت.

این نشست جهانی که از سوی ستاد سعودی داده‌ها و هوش مصنوعی (سدایا) با مشارکت بیش از 200 کارشناس و تصمیم‌ساز برگزار شده، در بر دارنده گفت‌وگوهای مهم جهانی در زمینه چگونگی بهبود از پاندمی کرونا یا رویکردهای مرتبط با هوش مصنوعی است و در جریان آن برخی نقطه نظرات راهبردی ضروری برای برپایی سامانه‌ای کار آمد و مؤثر برای هوش مصنوعی و تشویق همکاری‌ها میان پیشتازان این عرصه، مورد بررسی قرار گرفته و گزینه‌های راهبردی ملی مناسب نیز دنبال خواهد شد.

جریان نشست جهانی هوش مصنوعی به شکل مستقیم از طریق تارنماهای رسمی و همچنین حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی در توئیتر، یوتیوب، فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام و لینکد این، پخش می‌شود و امکان میان کنش میان مشاهده کنندگان، با این نشست از طریق هشتگ GlobalAISummit# وجود دارد.

این نشست در راستای تلاش پادشاهی سعودی برای متحقق کردن دیدگاه‌های خود در پیشتازی جهانی از طریق اقتصاد مبتنی بر داده‌ها و هوش مصنوعی می‌باشد و مشتمل بر برجسته سازی نقش ستاد دادها و هوش مصنوعی سعودی (سدایا) در رهبری راهبردی اقتصاد جایگزین از طریق همکاری با شماری از اطراف مرتبط با مشارکت در تحقق اهداف چشم‌انداز سعودی برای سال 2030 می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم