.
.
.

وزرای بهداشت آلمان و برزیل به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت بهداشت برزیل روز چهارشنبه 21 اکتبر 2020 اعلام کرد ادواردو پازویلو وزیر بهداشت این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است. وزارت بهداشت آلمان هم با انتشار بیانیه مشابهی خبر از ابتلای ینس شپان داد.

ادواردو پاوزیلو که از 16 سپتامبر 2020 به عنوان وزیر بهداشت برزیل جای نلسون تیچ را گرفت، سومین وزیر بهداشت برزیل از زمان آغاز بحران کرونا در این کشور است.

براساس آمار ارائه شده از سوی وبگاه worldometers.info تا روز چهارشنبه تعداد مبتلایان به کرونا در برزیل به 5 میلیون و 276 هزار و 942 نفر و تعداد قربانیان کرونا در این کشور هم به 154 هزار و 906 نفر رسید.

آلمان هم اعلام کرد ینس شپان وزیر بهداشت این کشور به کرونا مبتلا شد. وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد ابتلای شپان 40 ساله به کرونا عصر چهارشنبه تایید شد و او علائمی مانند سرماخوردگی دارد و به قرنطینه خانگی رفت.

سخنگوی دولت آلمان گفت که وزیر بهداشت این کشور روز گذشته در نشست هیات دولت حضور یافته ولی نیازی به اینکه دیگر اعضای هیات دولت به دلیل تماس با شپان به قرنطینه بروند وجود ندارد.

این اولین مورد از ابتلای سیاستمداران به کرونا نیست و پیش از این هم سیاستمداران دیگری مانند رئیس‌جمهوری آمریکا، پادشاه موناکو، جمله نخست‌وزیر کانادا، رئیس‌جمهوری گواتمالا، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، رئیس‌جمهوری مغولستان، نخست‌وزیر روسیه، وزیر بهداشت افغانستان، نخست‌وزیر ارمنستان، رئیس مجلس ایران، رئیس‌جمهوری چچن، نخست‌وزیر کوزوو، مشاور امنیت ملی آمریکا و چند تن دیگر نیز به کرونا مبتلا شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم