.
.
.

واشینگتن: هر کس رئیس جمهوری آمریکا شود به سیاست اعمال فشار علیه ایران ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در راستای ادامه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران که اغلب مقام‌های آمریکایی در کنفرانس‌های مطبوعاتی خود بر آن تاکید می‌کنند، الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا، روز چهارشنبه 21 اکتبر گفت، تا زمانی رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، استراتژی فشار حداکثری آمریکا علیه تهران همچنان ادامه خواهد داد.

آبرامز تاکید کرد، این سیاست در آینده هم ادامه خواهد داشت و فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهوری آینده ایالات متحده باشد. این سیاست ادامه خواهد داد.

آبرامز روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، فاش كرد كه دولت آمریكا در حال آماده سازی بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران است که در ماه جاری آنها را اعلام خواهد کرد.

این مقام آمریکایی فاش کرد که سفر اخیر او به كشورهای اروپایی به منظور بحث و گفت‌وگو در مورد وضعیت ایران بود.

او اظهار داشت که در ملاقات با متحدان اروپایی خود در بریتانیا و آلمان، بیشتر گفت‌وگوها درباره ایران بود، اما محتوای این گفت‌وگوها را اعلام فاش نخواهد کرد.

آبرامز در مورد انتخابات ایالات متحده، گفت: «برخی‌ از ایرانی‌ها تصور می کنند که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد، تحریم‌های آمریکایی علیه تهران پایان می‌یابد، گویی که این تحریم‌ها به سادگی از بین خواهد رفت، این یک باور غلط است و این اتفاق نخواهد افتاد. ما چتر گسترده ای از تحریم‌ها علیه تهران داریم و این تحریم‌ها باقی خواهند ماند. تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، هر کسی که رئیس جمهور بعدی آمریکا باشد به سیاست فشار حداکثری ادامه خواهد داد.

آبرامز پیش بینی کرد، در صورت پیروزی ترامپ، رژیم ایران به سرعت برای امضای توافق هسته‌ای جدید اقدام خواهد کرد زیرا به گفته او رژیم ایران تا 4 سال آینده نمی‌تواند بیش از این فشارها را تحمل کند. آبرامز افزود: «به عقیده من سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران نتایح خود را داده و در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است».

او گفت: «یکی از نتایج این سیاست منجر به سقوط ارش پول ایران شد و هر دلار آمریکایی برابر با 300 هزار ریال ایران شد».

گفتنی است که با خروج یک‌جانبه ترامپ از توافق هسته‌ای منعقد شده بین تهران و قدرت‌های بزرگ ، ایالات متحده مجموعه‌ای از تحریم‌ها را بار دیگر علیه ایران اعمال کرد. این تحریم باعث محدودیت در فروش نفت ایران و در نهایت فلج کردن اقتصاد این کشور شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم