.
.
.

سه پیکارجوی حزب‌الله در حمله اسرائیل به سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق‌بشر سوریه گزارش کرد در حمله شامگاه سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 اسرائیل به منطقه القنیطره در جنوب سوریه سه پیکارجوی حزب‌الله لبنان کشته شدند. یکی از کشته‌ها سوری است ولی از تابعیت دو نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه روز چهارشنبه توضیح داد که حمله موشکی اسرائیل مدرسه‌ای را مورد هدف قرار داد که محل استقرار گروه‌های طرفدار ایران و حزب‌الله لبنان است و در روستای الحریه در حومه قنیطره شمالی قرار دارد.

حومه قنیطره یکی از مراکز مهم تجمع نیروهای شبه‌نظامی طرفدار ایران و حزب‌الله لبنان است و در سال‌های گذشته بارها مورد هدف قرار گرفت.

در 14 سپتامبر 2020 هم شهر البوکمال در حومه دیر الزور شاهد انفجارهای گسترده‌ای بود که به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه نتیجه حمله جنگنده‌های اسرائیلی به منطقه الثلاثات در جنوب البوکمال و در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق بود. در نتیجه این حمله 10 تن از پیکارجویان خارجی وابسته به ایران کشته شدند و چندین انبار مهمات هم ویران شد.

در ماه ژوئیه هم هلی‌کوپترهای اسرائیل 3 نقطه در قنیطره را با موشک‌های ضد تانک مورد هدف قرار دادند و مواضع نیرهای رژیم سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در نزدیکی شهرک حضر در حومه قنیطره را بمباران کردند.

اسرائیل در سال‌های گذشته عملیات خود در سوریه را بیشتر کرد و به شکل خاص مواضع ارتش سوریه، نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان را مورد هدف قرار داد. تل‌آویو معمولا درباره این حملات هیچ اظهار نظری نمی‌کند اما به طور دائم به برنامه‌های ایران برای تثبیت وجود نظامی‌اش در سوریه حمله می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم