بریتانیا 70 میلیون پوند برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سفارت بریتانیا در کابل سه‌شنبه 20 اکتبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، کشورش در سال آینده میلادی 70 میلیون پوند به هدف حمایت از نیروهای امنیتی افغان به افغانستان کمک می‌کند.

در این اعلامیه آمده، بریتانیا در نشست عمومی هیأت صندوق اعتماد نیروهای امنیتی افغانستان در ناتو که در شهر بروکسل پایتخت بلژیک برگزار شده بود تعهد کرد که در سال 2021 میلادی مبلغ 70 میلیون پوند برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان کمک می‌کند.

متحدان ناتو در این نشست تاکید کردند که حمایت مالی شان را برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان تا سال 2024 میلادی ادامه می‌دهند.

سفارت بریتانیا در کابل اضافه کرده که کشورش نیروهای امنیتی افغان را بر علاوه کمک مالی در بخش‌های فنی و تخصصی نیز همکاری می‌کند تا افغانستان به صلح و ثبات برسد.

در اعلامیه سفارت بریتانیا در کابل به افزایش خشونت در افغانستان نیز اشاره شده و آمده است، افغان‌ها سطح وحشت‌ناک خشونت را تجربه می‌کنند.

سفارت بریتانیا حمله طالبان به ولایت هلمند در جنوب افغانستان را محکوم کرده و خواهان برقراری آتش‌بس میان دولت کابل و طالبان شده است.

شایان ذکر است که هم‌زمان با آغاز مذاکرات صلح میان دولت کابل و طالبان در قطر، میزان خشونت در افغانستان نیز افزایش یافته است. زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان روز گذشته میزان خشونت در این کشور را اندوهبار خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید