ایرلند برای مهار موج دوم کرونا بار دیگر تعطیلی کامل را اعمال می‌کند‌‎

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش سطح هشدار کشورهای اروپایی درباره خطر شیوع موج دوم ویروس کرونا، نخست وزیر دولت ایرلند روز سه شنبه 20 اکتبر اعلام کرد،این کشور برای مهار موج دوم کرونا مجددا اقدام به تعطیلی کامل خواهد کرد .

مایکل مارتین نخست وزیر ایرلند، روز دوشنبه اعلام کرد، ایرلند اولین کشور عضو اتحادیه اروپا است که برای مهار کردن بیماری همه گیر Covid-19 مجدداً تعطیلی کامل در اداره‌های دولتی و شرکت را اعمال خواهد کرد. او از همه مردم خواست تا به قانون اعمال تعطیلی که چند هفته به طول خواهد کشید، پایبند باشند و از خانه‌هایشان خارج نشوند.

این تعطیلی به مدت 6 هفته خواهد بود و از نیمه شب چهارشنبه این هفته اعمال خواهد شد. در این شش هفته کلیه شرکت‌های غیر ضروری و خرده فروشی‌ها تعطیل می‌شوند. همچنین بارها و رستوران‌ها نیز به ارائه خدمات محدود عمل خواهند کرد.

مارتین در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم ایرلند گفت: «از همه ساکنان می‌خواهیم که در خانه‌هایشان بمانند».

دولت ایرلند در بیانیه‌ای هشدار داد كه نقض محدودیت‌های نقل و انتقال در محدوده بیش از 5 كیلومتر، مخالف قانون است و مرتکب آن در معرض مجازات قرار خواهد گرفت.

نخست وزیر ایرلند در پیام خود افرود:«مدارس و کودکستان‌ها همچنان باز خواهند ماند. زیرا ما اجازه نمی‌دهیم آینده كودكان و جوانان ما قربانی جدید این بیماری شود».

تصمیم تعطیلی مجدد در ایرلند پس از آن اتخاذ شد که مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا موسوم به «آیریش اگزمینر» (ECDC) نسبت به خطر شیوع بیماری کرونا در موج دوم انتشار ین ویروس هشدار داده بود.

هشدار سازمان جهانی بهداشت

با افزایش نگران کننده موارد ابتلا به ویروس Covid-19 در بخش بزرگی از اروپا و ایالات متحده، مایکل ریان مدیر برنامه اضطراری در سازمان جهانی بهداشت،روز دوشنبه گفت، افرادی که به نحوی با مبتلایان در تماس بودند باید قرنطینه شوند.

گفتنی است که بر اساس آمار رسمی قربانیان بیمار کرونا در ایرلند، این کشور تاکنون 1852 مورد فوتی داشته است. شمار قربانیان شیوع این بیماری در ماه آوریل در ایرلند روزانه 77 نفر بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید