آمریکا دو شخصیت و 6 موسسه چینی تعامل کننده با ایران را تحریم‌ کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 19 اکتبر 2020 به وقت محلی اعلام کرد دو شخصیت و 6 موسسه چینی را به دلیل تعامل با ناوگان کشتیرانی ایران برای کمک به دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر تهران، تحریم‌ کرده است.

وزارت خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد،موسسه‌های چنی شامل ریچ هولدینگ گروپ شانگهای، ریچ شیپینگ لاینز، دیلایت شیپینگ، گریشز شیپینگ، نوبل شیپینگ و سوپریم شیپینگ که همگی در تعامل با ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL Group) بوده‌اند، را تحریم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت که ایریک چین مدیر اجرایی شرکت ریچ هولدینگ و دانیل رئیس این شرکت نیز در لیست تحریم‌ها قرار دارند.
با قرار گرفتن نام این افراد و موسسه‌های چینی در لیست سیاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، اموال این افراد و موسسه‌ها بلوکه شده و شهروندان آمریکایی عموما از هر گونه تعامل با این افراد و موسسه‌ها منع می‌شوند.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای گفت:« امروز، بر هشدارمان به همه اصحاب منافع در جهان تاکید می‌کنیم؛ چنانچه با شرکت کشتیرانی ایران (ایریسل گروپ) تعامل داشته باشید مورد تحریم‌های آمریکایی واقع خواهید شد».

این تحریم‌ها در میان سلسله تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده علیه تهران در پی فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سال 2018 برای خروج از توافق هسته‌ای سال 2015 امضا شده توسط ایران و 6 قدرت جهانی، جدیدترین دور تحریم‌ها بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید