نظرسنجی‌هاى آمریکا: رقابت میان ترامپ و بایدن در برخی ایالت‌ها بسیار جدی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شبکه خبری «YouGov / CBS News» روز یکشنبه 18 اکتبر از نتایج یک نظر سنجی در باره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن، رقیب او از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری که در ایالت «آریزونا» پرده برداشت.

طبق گزارش این شبکه خبری نتایج این ایالت نشان می‌دهد که هر دو نامزد از نظر رقابت هنوز در یک سطح هستند.

Advertisement

این شبکه خبری در گزارشی از ایالت «ویسکانسین» گفته است که نظر سنجی در این ایالت نشان داد که جوبایدن معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

در نظرسنجی که در ایالت «آریزونا» در فاصله 13 تا 16 اکتبر صورت گرفت از 1064 رأی دهندگان که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، سئوال شد: «اگر امروز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شروع شود، بین جو بایدن از دموکرات و دونالد ترامپ از جمهوری‌خواه به چه کسی رأی می‌دهید؟ از میان شرکت کنندگان در نظر سنجی، 49٪ نفر از رای دهندگان گفتند احتمالا به جوبایدن رای می‌دهند و ، 45٪ رای دهنده گفتند به ترامپ رای خواهند داد، 3٪ هم گفتند آنها هنوز مطمئن نیستند».

این شبکه نوشت بر اساس این نظر سنجی اگر 3% از رای دهندگان که حاضر به جواب دادن نشدند را در نظر بگیریم می‌بینیم که هر دو نامزد رقیب تقریبا در یک سطح هستند.

بایدن و ترامپ
بایدن و ترامپ

اما وقتی درباره نحوه عملکرد این دو نامزد نسبیت به شیوع کرونا از رای دهندگان ایالت « آریزونا» سئوال شد، 50٪ از رای دهندگان معتقد بودند که جو بایدن عملکرد بهتری خواهد داشت اما 39٪ از آنها گفتند که ترامب بهتر از جوبایدن با کرونا رویارویی خواهد کرد.

هواداران ترامپ در میان رأی دهندگان «آریزونا» بیشتر از کسانی هستند اولویت را به مسائل اقتصادی، دادرسی و امور بهداشت می‌دهند، آنها ترامپ را شخصی با لیاقت برای اداره این بخش‌های می دانند در حالی که رأی دهندگان در ایالت «آریزونا» که بایدن را ترجیح دادند آنها بیشتر به مسئله مبارزه با کرونا تمرکز داشتند و معتقدند که بایدن می‌توانست در مبارزه با ویروس کرونا بهتر عمل کند.

در سال 2016 مرکز نظر سنجی «RCP » پیش بینی کرد که در ایالت « آریزونا» ترامپ به نسبت 4 درصد از رقیب خود هیلاری کلنتون پیشی خواهد گرفت و آنچه اتفاق افتاد تقریبا همان شد و ترامپ به نسبت 3.5 درصد پیشی بر هیلاری کلینتون برنده ایالت شد. با این حال میانگین نهایی RCP همچنین پیش بینی کرد که هیلاری کلینتون 6.5٪ از ترامپ در «ویسکانسین» پیشی می‌گیرد ، اما ترامپ انتظارات را برعکس کرد و 0.7٪ پیروز آن ایالت شد.

گفتنی است که بسیاری از نظرسنجی‌های اخیر به ویژه نظرسنجی‌های مربوط به رقابت‌های ریاست جمهوری در ایالت‌های مهم و سرنوشت ساز آمریکا نشان می‌دهد که جو بایدن بر دونالد ترامپ پیشی گرفته است با این حال Breitbart News در گزارشی نوشت، میانگین نظرسنجی نهایی RCP، ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا در سال 2016 همه به نفع هیلاری کلینتون بود اما در نهایت ترامپ در همه این ایالت‌ها پیروز انتخابات اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم