.
.
.

توافق امارات و اسرائیل برای 28 پرواز هفتگی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت حمل و نقل اسرائیل روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 اعلام کرد که روز سه‌شنبه با مقامات امارات‌متحده عربی توافقنامه‌ای را امضا خواهد کرد تا به موجب آن امکان انجام 28 پرواز مستقیم طی هفته از فرودگاه «بن گوریون» تل‌آویو به دبی و ابوظبی فراهم شود.

پس از عادی سازی روابط اسرائیل و امارات و بر اساس این توافقنامه پروازهای اجاره‌ای نامحدود به فرودگاه کوچکی در جنوب اسرائیل و 10 پرواز باری طی هفته انجام خواهد شد.

در ادامه این وزارتخانه گفت: «این توافقنامه در فرودگاه بن گوریون امضا خواهد شد و انتظار می‌رود پروازها طی چند هفته آغاز شود.»

شرکت «یسرائیر» اسرائیل در ابتدای سپتامبر سال گذشته در جدول پروازهای امارات مکانی را برای خود رزور کرد تا امکان آغاز پروازهای گردشگری میان تل‌آویو و امارات پس از برداشتن نخستین گام در راستای عادی سازی روابط ایجاد شود.

سخنگوی شرکت «یسرائیر» افزود «او برای انجام پروازها از مقامات هواپیمایی کشوری اجازه گرفته است و تا زمان صدور تأییدیه، مکانی را برای پرواز و فرود در فرودگاه بن گوریون تل آویو در برنامه پرواز رزرو کرده است.»

هم‌زمان سخنگوی شرکت «العال» بزرگترین شرکت هواپیمایی اسرائیل، از آغاز پروازهای باری به امارات خبر داد، اما هنوز درخواست مجوز برای انجام پروازهای تجاری را ارئه نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم