.
.
.

اروپا پس از 250 هزار قربانی برای مقابله با موج دوم کرونا محدودیت‌ها را تشدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از کشورهای اروپایی طی روزهای گذشته با هشدارهای مکرر از آغاز موج دوم بیماری کرونا، برای جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری اقدام به اعمال محدودیت‌هایی جدیدی کردند.

از میان کشورهای بزرگ و پر جمعیت اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا طی روزهای گذشته مجدودیت های جدیدی را اعمال کردند. در فرانسه مقررات منع آمد و رفت شبانه اعمال شد. در سویس نیز پوشیدن ماسک اجباری اعلام شد.

دولت بریتانیا نیز اعلام کرد برای مدت 2 هفته مدارس تعطیل و محدویت‌هایی برای تجمع‌ها، مراسم و حتی رستوران‌ها را اعمال کرد.

شمار قربانیان بیماری همه‌گیر Covid-19 در اروپا که با دومین موج شیوع این اپیدمیک روبرو است، روز یکشنبه از مرز 250 هزار نفر عبور کرد.
پس از ثبت بیش از 8 هزار فوتی در فاصله هفت روز در اروپا این قاره شاهد سخت ترین هفته از اواسط ماه مه تاکنون بود، به همین دلیل چندین کشور اروپایی برای مقابله با این بیماری به تشدید محدودیت‌هایی بهداشتی روی آوردند.

در جدیدترین اقدامات که از سوی کشورهای این قاره اتخاذ شده است، کشور سوئیس که از موج اول کرونا فاصله داشت، اکنون از افزایش آمار ابتلای به بیماری رنج می‌برد.

این کشور برای مقابله با موج دوم این بیماری پوشیدن ماسک در مکان‌های عمومی‌بسته مانند ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و سوپر مارکت‌ها را از روز دوشنبه 19 اکتبر اجباری اعلام کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، سوئیس با جمعیت 8.6 میلیون نفر هفته گذشته شاهد سریعترین افزایش آمار مبتلایان کرونایی در میان كشورهای اروپایی بود.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه در روز شنبه، بیماری کرونا تاکنون دست کم جان یک میلیون و 111 هزار و 152 نفر در جهان را گرفت و بیش از 39.7 میلیون نفر نیز به این بیماری مبتلا شدند. تنها روز یکشنبه 5302 مورد فوتی و 372،882 مورد ابتلای جدید در جهان ثبت شده است.
طبق آمار خبرگزاری فرانسه ایالات متحده آمریکا با 219،289 مورد فوتی که معادل یک از هر 5 قربانی در جهان، بیشترین قربانی را در سطح کشورهای جهان داده است. پس از آمریکا که رتبه اول در مرگ و میر را دارد برزیل با 153،675 مورد فوتی رتبه دوم و هند 114،031 فوتی رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم