.
.
.

یک هیئت اسرائیلی در اولین پرواز مستقیم از تل آویو وارد منامه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع اسرائیلی روز یکشنبه 18 اکتبر اعلام کردند که یک هیئت بلندپایه این کشور با اولین پرواز مستقیم از تل‌آویو وارد منامه شد.

یک مقام اسرائیلی اعلام کرد این تل‌آویو و منامه عادی سازی روابط میان دو کشور را به طور رسمی عملی خواهند کرد.

این منبع گفته است، هیئتی که از تل‌آویو به منامه سفر کرده، یک توافق‌نامه دیپلماتیک برای برقراری مناسبات کامل، مبادله سفیران و بازکردن سفارتخانه میان دو کشور اسرائیل و بحرین را امضا خواهند کرد.

بحرین و اسرائیل ماه گذشته با میزبانی آمریکا برای عادی سازی روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند.

این مقام اسرائیلی در منامه به خبرنگاران گفت، هیئت اسرائیلی و مقامات بازدیدكننده از بحرین توافقنامه‌ای برای آغاز روابط كامل دیپلماتیک امضا خواهند کرد.

این مقام اسرائیلی افزود: «پس از امضای این توافقنامه که قرار است امروز یکشنبه 18 اکتبر امضا شود، دو کشور برای گشایش سفارتخانه‌های یکدیگر اقدام خواهند کرد».

مئیر بن‌شبات، مشاور امنیت ملی دولت اسرائيل و استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این هیئت حضور دارند.

وزیر خزانه داری آمریکا گفته است هدف از امضای این توافقنامه همکاری گسترده اقتصادی میان اسرائیل، امارات و بحرین است.

هیئت اسرائیلی با پرواز مستقیم شماره 973 شرکت هوایی اسرائیلی «العال»، از تل‌آویو به بحرین سفر کرده است.

قرار است استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و آوی پیترکویتز نماینده ایالات متحده در خاورمیانه و از مشاوران برجسته ترامپ، روز دوشنبه به امارات که توافق نامه‌اش با اسرائیل دریچه روابط تجاری میان دو کشور را باز کرد، سفر کنند.

گفتنی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین روز 15 سپتامبر در کاخ سفید، «بیانیه» عادی‌سازی روابط میان دو کشور را امضا کردند.