.
.
.

هشدار داخلی کمپین بایدن: احتمال پیروزی ترامپ وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمپین جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، یادداشت 3 صفحه‌ای برای طرفداران خود ارسال کرد که در آن هشدار داده شده، احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات پیش‌رو هنوز وجود دارد و رقابت در برخی ایالت‌های تعیین‌کننده از جمله آریزونا و کارولینای شمالی «به شدت تنگاتنگ» شده‌ است.

جین اومالی دیلون مدیر کارزار انتخاباتی بایدن، نسبت به هر گونه اهمال و سستی هشدار داده و متذکر شده‌ است که نظر سنجی‌ها، قطعیتی ندارند و درس‌های گرفته شده از پیروزی ناگهانی ترامپ درسال 2016 باید نصب العین باشند.

دیلون در یادداشتی که شبکه فاکس نیوز به آن دست یافته، نوشته ‌است، رقابت‌ها بسیار نزدیکتر از چیزی است که از سوی کارشناسان توئیتر و تلویزیون ممکن است، مطرح شود. او هشدار داد که رای‌گیری‌هایی که بیانگر جلو افتادن بایدن است، چه بسا از دقت لازم برخوردار نباشند.

به نوشته دیلون «بهترین نظرسنجی‌ها ممکن است توأم با اشتباه باشد و پارامترهایی همچون میزان مشارکت نشان می‌دهد که در شماری از ایالت‌های درحال نوسان، هر دو رقیب وضعیت برابری دارند. پیام‌های ارسال شده به طرفداران، به هدف اعمال فشار در آخرین مرحله برای افزایش حضور در رای‌گیری و کمک‌های مالی است. در این یادداشت آمده: «ما باید این گونه با کمپین تعامل کنیم که گویی عقب افتاده‌ایم.»

دیلون نوشت: «چیزی که در انتخابات 2016 آموختیم، این است که نمی‌توان دونالد ترامپ یا توان او در بازکردن راه خود در رقابت در روزهای آخر کارزار از طریق تحریف امور یا تاکتیک‌های فریبکارانه را دست کم گرفت.»

در یادداشت دیلون آمده ‌است که وضعیت رقابت، برتری نسبی بایدن در روزهای آخر قبل از انتخابات همان ویژگی مالی بایدن است که نزدیک به 3 هزار کارمند را در راستای سازماندهی کمپین در ایالت‌های صحنه نبرد به کار گرفته که بزرگترین برنامه برای حفاظت از رای‌ها در تاریخ به حساب می‌آید.

وی افزود درحالیکه کمپین بایدن بیش از هر کمپین دیگر در تاریخ انتخابات آمریکا، هزینه کرده ‌است، می‌توان این ویژگی را با کشیدن چک‌های میلیاردرها به نفع کمیته‌های حزب جمهوری‌خواه طرفدار ترامپ، از میان برداشت و تأثیر آن را خنثی کرد.

اشاره او به احتمال زیاد به شیلدون ادیلسون غول کازینودارها و عنصر پیشتاز جمهوری‌خواه و همسرش میریام است که ماه گذشته 75 میلیون دلار را به نفع کمیپن ترامپ واریز کرد.

در این یادداشت آمده‌ است که کمپین بایدن نیازمند تعطیلات آخر هفته به مدت سه هفته آینده است تا توان لازم برای جهت دهی به رای‌دهندگان در17 ایالت و جمع‌آوری 234 میلیون دلار تا 3 نوامبر آینده را «مضاعف سازند.»

کمپین بایدن همچنین خود را برای بروز مشکلات محتمل در مراکز رای‌گیری مورد منازعه آماده می‌سازد. 17 خط تلفن قرمز برای رای‌دهندگان در ایالت‌های معینی در نظر گرفته شده و «هزاران وکیل و داوطلب» نیز برای حمایت از رای‌دهندگان فعالیت می‌کنند.

دیلون نوشت: «ما نمی‌توانیم از خودمان رضایت داشته باشیم زیرا حقیقت بسیار دردآور این است که ترامپ هنوز می‌تواند در این رقابت به پیروزی دست یابد.»