.
.
.

نماینده مجلس ایران: مردم به ما ناسزا می‌گویند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک نماینده مجلس ایران ضمن تاکید بر لزوم «محاکمه و استیضاح روحانی» اعلام کرد که به مدت دو هفته است که در حوزه انتخابیه از مردم ناسزا می‌شنوند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، یکشنبه 18 اکتبر 2020 جواد نیک‌بین در صحن علنی مجلس با بیان اینکه «اقتدار مجلس کجا رفته است که هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود نیست»، افزود: «آقای قالیباف! چرا ما نمایندگان نمی‌توانیم رئیس‌جمهور را حداقل به مجلس بکشانیم و سؤال کنیم؟»

به گفته او، دو هفته است که نماینده‌های مردم در حوزه‌های انتخابی از مردم نقد و ناسزا شنیده‌اند.

او با یادآوری اظهارنظر رئیس‌جمهوری ایران بیان کرد: «آقای روحانی روزی روزگاری پشت تریبون همین مجلس می‌گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار به مبلغ 5 الی 7 هزار تومان برمی‌گردانم، اکنون دلار از مرز 30 هزار تومان گذشته است اما کسی ککش نمی‌گزد».

نیک‌بین از عدم اعلام وصول «طرح سؤال از رئیس‌جمهور» که به دو ماه است به هیأت رئیسه ارجاع شده خبر داد و افزود: بنابراین روحانی هم هر کاری دلش بخواهد انجام می‌دهد بنابراین معلوم است که در این مملکت قانونی نیست، از هیأت رئیسه می‌خواهم به بند 11 ماده 22 خودتان عمل کنید و اقتدار مجلس را از بین نبرید، چرا که مردم در حال ناامید شدن از ما هستند».

او خواستار محاکمه و استیضاح روحانی شد و تصریح کرد: «وقتی که مجلس اینگونه باشد معلوم است که نتیجه چه می‌شود. دو هفته است که ما در حوزه انتخابیه ناسزا می‌شنویم و آنها می‌گویند مجلس اقتدار ندارد، بنابراین جایگاه نمایندگان دست هیأت رئیسه مجلس است، بنابراین هیأت رئیسه باید به وظیفه‌اش عمل کند».