.
.
.

عراق؛ عملیات بازرسی و بازداشت در استان صلاح‌الدین برای استقرار امنیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی جنایت هولناک در استان صلاح‌الدین که به کشته‌شدن تنی چند از شهروندان ربوده شده انجامید، نیروهای امنیتی در منطقه الفرحاتیه در این استان مستقر شدند.

فرماندهی عملیات صلاح‌الدین اعلام کرد که عملیات بازرسی و بازداشت در روستاهای غرب استان برای استقرار امنیت اجرا می‌شود. به گفته خبرنگار العربیه عملیات جستجو برای پیدا کردن 4 شهروند ربوده شده در الفرحاتیه، همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد: «مرکز مبارزه با تروریسم، موفق به منهدم کردن کامل شبکه‌ای تروریستی مرکب از 11 عصر از گروه داعش شد به طوری که یک نیروی بزرگ از سوی این مرکز، مأموریتی چند شاخه را انجام داده و توانستند، تمامیت این شبکه تروریستی را ظرف تنها 2 ساعت از میان ببرد. این عملیات ضربتی سحرگاه یکشنبه 18 اکتبر در شهرستان بیجی در شمال استان صلاح الدین اجرا شد.

در همین راستا نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق «جنایت هولناک» رخ داده در منطقه الفرحاتیه در استان صلاح‌الدین را بشدت محکوم کرد که طی آن، تنی چند از شهروندان قربانی شدند.

او افزود: «از مراکز دست اندرکار در دولت فدرال می‌خواهیم در اسرع وقت، اطراف و گروه‌های تروریستی که در پشت این جنایت قرار دارند را شناسایی کرده و عاملان این جنایت را به پیشگاه عدالت معرفی کنند تا به سزای اعمالشان برسند.»

از سوی دیگر شیخ ثائر البیاتی دبیرکل شورای عشائر عرب خاطر نشان کرد که خانواده قربانیان این جنایت، اسامی برخی از عاملان آن را به مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر داده‌اند.

البیاتی در گفت‌وگو با کانال الحدث افزود که این جنایت «زیر چشم تیم امنیتی رخ داده ‌است» و «علت رخ دادن، آن ممانعت از بازگشت به منطقه است.»

دبیرکل شورای عشائرعرب خواهان اخراج همه شبه‌نظامیان از استان صلاح‌الدین شد.