.
.
.

سفارت آمریکا در عراق خواستار پیگیرد عاملان جنایت صلاح‌الدین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت آمریکا در بغداد روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 جنایت کشته شده تعدادی از شهروندان عراقی در استان صلاح‌الدین این کشور را محکوم کرده و از دولت عراق خواست عاملان این جنایت را تحت پیگرد قضایی قرار دهد.

در بیانیه ماثیو تولر سفیر آمریکا در عراق آمده: «آمریکا جنایت هولناکی که روز گذشته رخ داد و در آن شهروندان عراقی در روستای الفرحاتیه در شهرستان بلد استان صلاح الدین قربانی شدند را محکوم می‌کند. برای خانواده‌های قربانیان دعا می‌کنیم.»

تولر در ادامه نوشت: «مقامات عراقی باید روند تقدیم جنایتکاران به دست عدالت را تسریع کنند و امیدواریم دیدار مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق از روستای الفرحاتیه گام مهمی در به زیر سلطه دولت آوردن همه گروه‌های مسلح به شکل کامل باشد و این تنها راه برای متوقف کردن روند ریختن خون‌هاست.»

پس از ربوده‌شدن 12 شهروند عراقی توسط یک گروه مسلح ناشناس نیروهای پلیس در استان «صلاح‌الدین» از کشف اجساد هشت تن از ربوده شدگان خبر دادند، با این حال هنوز از سرنوشت چهار ربوده شده دیگر اطلاعی در دست نیست، این درحالی است که نخست وزیر عراق یک هیئت امنیتی را برای انجام تحقیقات و بازخواست از مسئولین مقصر به این استان فرستاده است.

در این باره سرلشکر قندیل الجبوری فرمانده پلیس استان صلاح‌الدین، گفت: «پلیس اورژانس جسد هشت شهروند از 12 غیرنظامی ربوده شده در منطقه الفرحاتيه در جنوب منطقه تکریت، که توسط یک نیروی مسلح ناشناس ربوده شده بود را کشف کرد، این در حالی است که سرنوشت چهار نفر دیگر همچنان نامشخص است.»

«عمار جبر خلیل» استاندار این استان واقع در شمال بغداد نیز یک درخواست اضطراری به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی «مصطفی کاظمی» نخست وزیر عراق برای انجام تحقیقات فوری در رابطه با این جنایت ارائه داده است.

استاندار صلاح‌الدین گفت: «یک گروه مسلح ناشناس ظهر امروز 12 جوان از اهالی الفرحاتیه را ربوده و آنها را به مکان نامشخصی منتقل کردند، که پس از گذشت تنها یک ساعت، اجساد هشت تن از افراد مذکور که با شلیک گلوله به ناحیه سر و سینه کشته شده بودند، کشف شد. این در حالی است که سرنوشت چهار نفر دیگر همچنان مشخص نیست.»