.
.
.

تداوم بازداشت و بی‌خبری از سرنوشت یک روحانی اهل‌سنت کُرد‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علیرغم گذشت 14 روز، رسول حمزه پور روحانی اهل‌سنت کُرد ساکن پیرانشهر در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌برد و از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

رسول حمزه پور روحانی اهل‌سنت و امام جماعت روستای «اندیزه» از توابع بخش لاجان پیرانشهر که در تاریخ 13 مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، کماکان در بازداشت و بی‌خبری به سر می‌برد.

«کُردپا» روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 ضمن تایید خبر، به نقل از یک منبع مطلع با بیان اینکه این روحانی طی مدت بازداشت از ملاقات با خانواده و دسترسی به وکیل محروم بوده است، گفت: «رسول حمزه‌ پور جهت بازجویی به اداره اطلاعات ارومیه منتقل و طی مدت بازداشت تنها یکبار تماس کوتاه تلفنی را با خانواده‌اش داشته است.»

این منبع مطلع افزود: «نیروهای امنیتی از دادن پاسخی روشن درباره سرنوشت آقای حمزه پور به خانواده‌اش خودداری می‌کنند و تاکنون پیگیری‌های خانواده وی در این رابطه بی‌نتیجه بوده است.»

رسول حمزه‌پور اهل روستای «خراپه» و امام جماعت روستای «اندیزه» از توابع بخش لاجان پیرانشهر، روز یکشنبه 13 مهر 99، در سه راه «پسوه» این شهرستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. پس از بازداشت وی ماموران امنیتی منزل وی را مورد تفتیش قرار دادند.

در این گزارش به دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند کُرد اشاره‌ای نشده است.

فعالان اهل‌سنت همواره رژیم ایران را به فشار و شکنجه زندانیان پیروان مذهب اهل‌سنت متهم می‌کنند.