.
.
.

ائتلاف عربى: موشک حوثی‌ها از صنعا شلیک و در صعده فرود آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 18 اکتبر اعلام کرد، شبه نظامیان حوثی موشکی را از صنعا پرتاب کردند اما این موشک در زادگاه و دژ مستحکم آنها در صعده فرود آمدند.

ائتلاف تاکید کرد، شبه‌نظامیان حوثی یک موشک بالسنیک که از سکوهایی که در میان مناطق مسکونی صنعا قرار داده‌اند، به سوی سعودی پرتاب کردند اما این موشک بالستیک پس از شلیک در منطقه تحت کنترل خود حوثی‌ها در صعده فرود آمد.

ائتلاف عربی افزود: «شبه نظامیان حوثی به نقض مکرر توافق‌ها ادامه داده و به پرتاپ موشک‌های خود به سوی مناطق مسکونی در خاک سعودی ومناطق مسکونی تحت کنترل دولت قانونی، ادامه می‌دهند».

روز سه شنبه گذشته ائتلاف عربی از انهدام یک موشک بالستیک متعلق به شبه نظامیان حوثی که برای پرتاب به سمت سعودی آماده شده بود، خبر داد.

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن با تأکید بر ادامه خنثی‌سازی و از بین بردن توانایی‌ موشکی شبه نظامیان تروریستی حوثی، همه اقدامات لازم را برای محافظت از جان غیرنظامیان یمنی انجام خواهد داد.

موشک پرانی حوثی‌ها در حالی ادامه دارد که سازمان ملل و کشورهای اروپایی برای برقراری صلح در یمن تلاش می‌کنند.

طی روزهای گذشته با همکاری سازمان ملل و کمیته صلیب سرخ جهانی تعدادی از اسرای طرفین مبادله شدند. نماینده ویژه سازمان ملل در باره تبادل اسرای حوثی و دولت قانونی یمن گفته بود که امیدوار است این مبادله اسرا به صلح دائم تبدیل شود.

کمیته صلیب سرخ جهانی در پایان روند مبادله اسرا روز گذشته، آزاد سازی بیش از 700 اسیر را اعلام کرد.

این کمیته در توئیتی نوشت: «ما ورود دو هواپیما از صنعاء به سیئون و بالعکس را تائید می‌کنیم.تا این لحظه موفق شدیم با همکاری با هلال احمر سعودی و یمن، روند انتقال و آزاد سازی بیش از 700 زندانی پیشین میان سعودی، صنعاء و سیئون را تسهیل کنیم.»