واکسن کرونا به وزیر امور خارجه امارات تزریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی روز جمعه 16 اکتبر 2020 پس از دریافت واکسن کرونا گفت که واکسیناسیون علیه کرونا راه بازگشت به زندگی طبیعی است.
وزیر امور خارجه امارات با انتشار عکسی از خود در صفحه توئیترش و تحت هشتگ #تم_التطعيم به معنای #واکسن_زدم نوشت: «واکسیناسیون علیه کرونا راه بازگشت به زندگی طبیعی است.»

رسانه‌های اماراتی گزارش کردند، بررسی‌های بالینی واکسن کرونا در امارات با موفقیت به پایان رسیده و تا کنون 31 هزار داوطلب از 125 کشور جهان در این آزمایش‌ها مشارکت کرده و نتایج نشان از واکنش مثبت و فعال در مقابله با ویروس کرونا دارد.

امارات متحده عربی در ابتدای هفته جاری مرحله سوم از بررسی‌های بالینی واکسن «اسپوتنیک» روسیه را که توسط مرکز پژوهش‌های بیولوژیک گامالیا در وزارت بهداشت روسیه تولید شده، آغاز کرد.

در راستای برنامه‌های وزارت بهداشت و ایمنی عمومی امارات متحده عربی برای تزریق واکسن کرونا به تعداد محدودی از نیروهای خط مقدم درمان، اولین دوز واکسن کووید19 به عبدالرحمن بن محمد العویس وزیر بهداشت امارات تزریق شد.

وزیر بهداشت امارات پس از دریافت واکسن گفت که امارات می‌کوشد تا همه ابزارهای لازم برای حمایت از «قهرمانان خط مقدم» را به کار گرفته و آنها را از هر خطری که به واسطه نوع کارشان با آن مواجه هستند، دور نگاه دارد.

تا کنون در امارات 111 هزار و 437 مورد ابتلا و 452 مورد مرگ بر اثر کرونا ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم