نماینده اصولگرای مجلس ایران حسن روحانی را تهدید به اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران پس از اظهارنظر حسن روحانی درباره ضرورت انجام صلح و یادآوری صلح امام دوم شیعیان، رئیس‌جمهوری ایران را تهدید به اعدام کرد.

مجتبی ذوالنوری در واکنش به اظهارات روحانی که تلویحا خواستار مذاکره با آمریکا شده بود، در حساب توییتری خود نوشت: «جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمیشوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود».

اشاره این نماینده مجلس ایران به اظهارات حسن روحانی است که روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت آنها را مطرح کرده بود.

رئیس‌جمهوری ایران در این جلسه گفته بود: «امام مجتبی به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ، و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم».

از سوی دیگر، مجتبی رضاخواه، نماینده اصولگرای مجلس هم در توئیتی نوشت که حسن روحانی تاریخ اسلام را تحریف کرده و قبلا نیز با استناد به وقایع کربلا، از آن درس مذاکره گرفت تا تحریم‌ها را بردارد، ولی «تحریم‌ها که برداشته نشد، اما نرخ ارز 10 برابر شد».

علی مطهری نیز به اظهارنظر ذوالنوری واکنش نشان داد و در حساب توییتری خود نوشت که ضمن مخالفت با مذاکره که در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست، اما معتقد است که «اظهارنظر هر ایرانی خصوصا رئیس‌جمهور در این مورد باید آزاد باشد و نباید موجب توهین و تهدید شود. این که مقام رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم