دیدار اشرف غنی با قهرمانان لیگ برتر فوتبال افغانستان: شما برای ما لبخند آوردید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 17 اکتبر با تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان فصل نهم لیگ برتر فوتبال مردان و لیگ برتر فوتبال زنان این کشور دیدار کرد و گفت، شما برای این کشور لبخند آوردید.

براساس اعلامیه‌ای فدراسیون فوتبال افغانستان، غنی گفته است: «شما افتخار ما و الگو برای نسل جوان افغانستان هستید. شما برای ما لبخند و خوشی آوردید و رقابت سالم را تمثیل نمودید.»

Advertisement

در همین حال، محمد سالم حسنی مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان امروز شنبه در توییتی با نشر تصاویری بازیکنان و تماشاگران مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال این کشور نوشت، هیچ‌کس نمی‌تواند دختران و پسران این کشور را از پیشرفت باز دارد.

حسنی نوشت: «این یک افغانستان واقعی است. راهی برای بازگشت وجود ندارد و هیچ‌کس نمی‌تواند نسل جدید، دختران و پسران را از پیشرفت باز دارد.»

مسابقات مرحله نهایی رقابت‌های فصل نهم لیگ برتر فوتبال افغانستان دیشب(شامگاه جمعه 16 اکتبر) با حضور هزاران نفر به شمول دختران و پسران در ورزشگاه «فدراسیون فوتبال افغانستان» در شهر کابل برگزار شد.

برای تماشای این بازی شماری از سیاسیون افغانستان به شمول عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی و امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور در ورزشگاه آمده بودند.

به گزارش طلوع نیوز، مرحله نهایی فصل نهم لیگ برتر فوتبال افغانستان میان تیم‌های شاهین آسمایی و سیمرغ البرز برگزار شد که با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم شاهین آسمایی پایان یافت.

تیم شاهین آسمایی برای پنجمین‌بار قهرمان رقابت‌های لیگ‌ برتر فوتبال افغانستان شد و جام قهرمانی این فصل را از آن خود کرد.

از سوی دیگر، مرحله نهایی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان افغانستان نیز جمعه 16 اکتبر در شهر کابل برگزار شد که تیم زنان هرات مقام اول را در این مسابقات به دست آورد.

شایان ذکر است با وجود تهدید ویروس کرونا، رقابت‌های فصل نهم لیگ برتر فوتبال مردان افغانستان و رقابت‌های فصل چهارم لیگ برتر فوتبال زنان این کشور در «ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان» در شهر کابل موفقانه پایان یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم