تصویری از معلم مقتول؛ و جنایتی جدید که فرانسه را لرزاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«ساموئل پاتی 47 ساله معلم تاریخ و جغرافیا در مدرسه‌ای در حومه پاریس کار می‌کرد» با این عبارت در شبکه‌های اجتماعی برخی از مردم خشمگین فرانسه از نادیده‌گرفتن تصویر و هویت معلمی که عصر جمعه کشته شد، به رسانه‌های فرانسه پاسخ دادند.

در تازه‎‌ترین اطلاعات مربوط به جنایت هولناکی که منطقه Sainte Honorine Conflans، در پنجاه کیلومتری شمال غربی پاریس را لرزاند، یک منبع قضایی روز شنبه 17 اکتبر 2020 فاش کرد که مهاجم یک جوان 18 ساله چچنی‌تبار، متولد مسکو بود، که با هجوم به سمت معلم پس از قتل، سر او را از بدن جدا کرد.

این منبع همچنین افزود که پنج نفر دیگر در جریان تحقیقات دستگیر شدند که مجموع بازداشت‌شدگان را به 9 نفر ‌رساند.

این منبع توضیح داد که در میان پنج بازداشت شده اخیر، والدین دانش‌آموز و افرادی غیر از خویشاوندان مهاجم که بعد از ارتکاب جرم در جاده عمومی و نه چندان دور از مدرسه خود توسط پلیس کشته شد، وجود دارد.

عکسی از سر مقتول

در حالی که تحقیقات درباره جنایتی که فرانسه را لرزاند ادامه دارد، یک توئیت پس از نشان دادن تصویری از سر مقتول و مسدودشدن آن توسط توییتر، بازرسان را به خود مشغول کرد تا ببیند مهاجم کسی است که آن را ارسال کرده است یا شخص دیگری.

ضمیمه این تصویر نامه تهدیدآمیزی به امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه بود که ناشر آن گفته بود که «می‌خواهد انتقام بگیرد.»

بر اساس گزارش منابع امنیتی اولین سرنخ این جنایت هولناک عصر دیروز در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ، با یک تماس تلفنی به پلیس آغاز شد.

به گفته دادستانی یک دادخواست، به بخش جنایی برای پیگیری مظنونی در اطراف یک موسسه آموزشی در 50 کیلومتری شمال غربی پاریس دریافت شد.

فرد مهاجم در دویست متری محل حادثه در حالی که سلاح سرد به همراه داشت و پلیس را تهدید می‌کرد شناسایی شد، نیروهای امنیتی با شلیک گلوله برای متوقف او اقدام کردند که در نهایت پس از زخمی شدن بر اثر شدت جراحات از پایی در آمد.

به گفته فرانس پرس در ادامه نیروهای بخش مین‌روبی به ظن حمل کمربند انفجاری توسط فرد مهاجم منطقه را به محاصره خود در آوردند.

موجی از حملات بی‌سابقه

قابل ذکر است که این حمله سه هفته پس از هجوم یک جوان 25 ساله پاکستانی با چاقو در مقابل دفتر قدیمی روزنامه «شارلی ابدو» که منجر به زخمی شدن دو نفر شد، رخ داد.

از زمان شروع موج بی‌سابقه حملات در فرانسه در سال 2015 که منجر به کشته‌شدن 258 نفر شد، حملات متعددی با سلاح سرد انجام شده است، به ویژه در مرکز پلیس پاریس در اکتبر 2019 و در رومان، سور و ایزر در آوریل.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید