ارتش لیبی: به آتش‌بس پایبندیم و به شبه‌نظامیان دولت الوفاق هشدار می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش لیبی، ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه‌های کابینه الوفاق در خصوص سیطره یابی عناصر مسلح وابسته به ارتش به برخی از ساختمان‌ها و مراکز و مدارس در شهر هون را محکوم کرده و به شبه‌نظامیان الوفاق در مورد هر گونه عمل تجاوز کارانه، هشدار داد.

فرماندهی ارتش لیبی در بیانیه شنبه 17 اکتبرعنوان نمود که «از هر گونه همگرایی میان مردم لیبی برای پایان دادن به بحران در تمامی سطوح استقبال می‌کنیم و تمامی امکانات فرماندهی در اختیار مردم لیبی برای به موفقیت رساندن راه حل داخلی برای بحران لیبی در راستای دستیابی به توافق و توافق بر سر حل و فصل‌های کارآمد مبتنی بر اصول ثابت ملی و حسن نیت می‌باشد.

اما درعین حال، رسانه‌های طرفدار کابینه الوفاق با استفاده از جوسازی مبنی بر دروغ پردازی و ادعاهای ساختگی در جهت بی‌ثبات سازی اوضاع کوشیده و مدعی هستند که عناصر مسلح مزدور بیگانه به برخی ساختمان‌ها دولتی و مدارس شهر هون سیطره یافته‌اند درحالیکه این خبر، بکلی عاری از صحت است.»

«مزدوری میان ما نیست»

ارتش لیبی بار دیگر بر عدم وجود مزدوران بیگانه در میان عناصر خود تأکید ورزیده و عنوان نمود که تیپ 128 وابسته به نیروهای مسلح عربی لیبی متمرکز در این منطقه، گشتی‌هایی را برای حفاظت از مراکز در چارچوب تضمین امنیت دارایی‌های عمومی و خصوصی و حفظ امنیت شهروندان به حرکت، در آورده است.

ارتش لیبی افزود: «ما به شبه‌نظامیان در مورد پی آمدهای هر گونه اقدام تجاوز کارانه علیه مواضع خود هشدار می‌دهیم زیرا اطلاعات دقیقی در این خصوص داریم که شبه نظامیان جنایت پیشه و تروریست، در صدد اقدامی تجاوز کارانه و تحریک آمیز قبل از حمله به خط سرت- الجفره و مواضع نیروهای ما هستند. ما موفق به شناسایی تمرکز قوای شبه نظامیان درنزدیکی خطوط معین شده جداساز شده و پیش از این، عملیات شناسایی شبه نظامیان انجام گرفته‌است.»

پایبندی به آتش‌بس

در ادامه بیانیه آمده‌است: «نیروهای مسلح لیبی به هدف موفقیت روند سیاسی و ربودن فرصت از دست قوای آشوب طلب، همواره به آتش‌بس پایبند بوده اما درعین حال نیروهای ما از آمادگی کامل برای پاسخگویی به هر گونه اقدامات تحریک آمیز یا ماجراجویی علیه نیروها و مواضع خود برخوردار است.»

نیروهای مسلح لیبی از کابینه الوفاق خواسته تا به اقدامات خودسرانه شبه‌نظامیان و اقدامات تحریک‌آمیز آنها پایان بخشد و از شایعه پراکنی و جوسازی در مورد نقض آتش‌بس از سوی ارتش لبنان ملی لیبی دست بردارد.

این در حالی است که تلاش‌های جهانی و منطقه ای برای ایجاد همگرایی در دیدگاه‌های طرفین این مناقشه به هدف دستیابی به حل و فصل نجات بخش کشور، ادامه دارد که سال‌هاست در گردابی از آشوب به‌سر می‌برد. در این رابطه عرصه لیبی اخیراً شاهد شماری از دیدارها و همایش‌ها درکشورهای گوناگون از مراکش گرفته تا مصر و در چند روز آینده در تونس می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم