.
.
.

سازمان مجاهدین خلق یک سایت هسته‌ای جدید ایران را افشا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سونا صمصامی نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا و علیرضا جعفرزاده معاون او روز جمعه 16 اکتبر 2020 در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین جزئیات یک سایت هسته‌ای جدید ایران را افشا کردند.

صمصامی در این نشست به خبرنگاران گفت: «همکارم و من می‌خواهیم دو موضوع جدید درباره فعالیت‌های هسته‌ای رژیم ایران در اختیار شما قرار می‌دهیم. اول- ما اطلاعات در مورد یک مرکز جدید برای فعالیت‌های هسته‌ای را با شما در میان می‌گذاریم. این سایت در سرخه حصار در شرق تهران واقع شده‌است و شما امروز جزییات بیشتری از آن را خواهید دید. این سایت جدید بطور مشخص نشان می‌دهد که سازمان سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند) که پروژه ساخت سلاح هسته‌ای رژیم را در وزارت دفاع دنبال می‌کند همچنان به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد. دوم ما در مورد تلاش‌های رژیم ایران برای پاک کردن آثار فعالیت‌هایش برای کسب سلاح اتمی صحبت خواهیم کرد. همان‌طور که می‌دانید آژانس بین‌المللی اتمی مدتها خواستار دیدار از دو سایت بود که رژیم نهایتاً زمانی اجازه بازدید داد که فکر می‌کرد همه شواهد را پاک کرده‌است. ما عکس‌های یکی از این سایت‌ها در ژوئیه 2019 را با عکس‌های ژوئیه 2020 مقایسه خواهیم کرد که نشان می‌دهد سایت بطور کامل تخریب شده‌است.»

جعفرزاده هم با تأکید بر اینکه برنامه هسته‌ای رژیم ایران از ابتدا برای کسب سلاح هسته‌ای بود و نه انرژی اتمی، گفت: «سیاست مماشات کشورهای غربی، حتی بعد از افشای سایت‌های نظنز و اراک توسط ما در اوت 2002، به رژیم این امکان را داد که در حین مذاکره با اروپایی‌ها بسرعت فعالیتهایش را افزایش دهد. روحانی که در آنزمان مذاکرات را از جانب رژیم دنبال می‌کرد، بعدها در کتابش اذعان کرد که اروپایی‌ها را فریب داده‌است. توافق برجام با چشم پوشی پنج بعلاوه یک بر ابعاد احتمالی نظامی رژیم برای کسب سلاح اتمی بود که در آن جای هیچ تردیدی نبود. بهمین دلیل رژیم در هیچ زمانی ساختارهایش در این زمینه را منهدم نکرد بلکه در بهترین حالت بطور موقت از فعالیت‌های علنی اجتناب کرد.»

این عضو مجاهدین خلق دربارهٔ سایت هسته‌ای جدید ایران توضیح داد که «سازمان سپند (سازمان پژوهشهای نوین دفاعی) یک سایت جدید در منطقه سرخه حصار ساخته‌است. موقعیت محل جدید جاده دماونددر شرق تهران، در کیلومتر 2 خروجی جاده سرخه حصار می‌باشد. در ابتدای ورود به این جاده، ایست بازرسی وجود دارد چون منطقه نظامی محسوب می‌شود.»

براساس این ادعا محل این مرکز جدید در شمال مجموعه سایت خجیر که بزرگترین مجموعه ساخت موشکهای بالستیک رژیم شامل گروه صنایع موشکی همت و گروه صنایع موشکی باکری است واقع شده و در شمال سایت جدید (شمال جاده دماوند) مرکز فرماندهی سازمان هوا-فضای وزارت دفاع و صنایع مکانیک سازمان هوا-فضا (موسوم به صنایع محلاتی) در منطقه حکیمیه قرار دارد. به این ترتیب ایران سایت جدید اتمی خود را در منطقه مجموعه سایتهای موشکی خود ایجاد کرده که تحت پوش فعالیت آنها قرار داشته باشد.