کرونا رئیس کمیسیون اروپا را به قرنطینه فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اوزولا فان در لاین رئیس‌کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 تنها یک ساعت پس از آغاز نشست سران اتحادیه اروپا به دلیل مبتلا شدن یکی از اعضای تیم همراهش به کرونا، فوران این نشست را ترک کرده و به قرنطینه رفت.

فان در لاین در صفحه توئیترش نوشت که تست کرونای یکی از اعضای تیمش مثبت اعلام شده ولی تست خود او منفی است.

او توضیح داد: «مطلع شدم که یکی از افراد دفترم صبح امروز به کرونا مبتلا شده ولی تست خود من منفی است علیرغم این به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نشست سران اتحادیه اروپا را ترک کرده و به قرنطینه داوطلبانه می‌روم.»

کشورهای اروپایی شاهد موج جدیدی از ابتلا به کرونا هستند و این موضوع بسیاری از این کشورها را به از سرگیری مقررات منع رفت و آمد و اقدامات پیشگیرانه دیگر علیرغم میلیاردها یورو خساراتی که این اقدامات در پی دارد، کرد.

پیش از این دیوید ساسولی رئیس ایتالیایی پارلمان اروپا هم روز پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020 به دلیل اختلاط با فردی که دچار کرونا شده بود، به قرنطینه رفت.

ساسولی در صفحه توئیترش نوشت: «تست کرونای یک از اعضای تیم کاری‌ام که با او در ارتباط بودم، مثبت اعلام شد. من حالم خوب است و هیچ نشانه‌ای ندارم اما براساس دستورالعمل‌های برای مدت مشخصی به قرنطینه داوطلبانه می‌روم.»

اگرچه هنوز ابتلا اورزولا فان در لاین به کرونا تایید نشده ولی پیش از این هم سیاستمداران دیگری مانند رئیس‌جمهوری آمریکا، پادشاه موناکو، جمله نخست‌وزیر کانادا، رئیس‌جمهوری گواتمالا، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، رئیس‌جمهوری مغولستان، نخست‌وزیر روسیه، وزیر بهداشت افغانستان، نخست‌وزیر ارمنستان، رئیس مجلس ایران، رئیس‌جمهوری چچن، نخست‌وزیر کوزوو، مشاور امنیت ملی آمریکا و چند تن دیگر نیز به کرونا مبتلا شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم