پوتین در تماس تلفنی با اردوغان از حضور جنگجویان خارجی در قره‌باغ ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کاخ کرملین روسیه روز چهارشنبه 14 اکتبر اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور طی تماس تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نگرانی خود از حضور جنگجویانی از خاورمیانه در درگیری قره‌باغ را ابراز داشت.

در این گفت‌وگوی تلفنی پوتین با بیان اینکه او امیدوار است ترکیه نقش سازنده‌ای در کاهش تنش در قره باغ ایفا کند، بر اهمیت آتش بسی که روز شنبه با میانجی‌گری مسکو برقرار شد، تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز دفتر ریاست جمهوری ترکیه نیز اعلام کرد که رجب طیب اردوغان در این گفت‌وگوی تلفنی به پوتین گفت، که آنکارا مایل بر حل دائمی موضوع قره‌باغ است.

روز چهارشنبه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، گفت، مواضع ترکیه باید شفاف باشد.او تاکید کرد که مسکو با مواضع ترکیه در مورد درگیری در منطقه قره باغ اختلاف دارد. این اظهارات لاوروف در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» بیان شد.

لاوروف تاکید کرد که عملیات نظامی پشتیبانی شده از سوی ترکیه علیه ارمنستان مشکل و درگیری در این منطقه را حل نخواهد کرد.

وزیر خارجه روسیه گفت، باید نیروهای صلح در قره باغ مستقر شوند تا آتش بس را در آنجا کنترل کنند.

دور تازه درگیری‌ها بین این دو کشور همسایه خونین‌ترین نبرد بعد از آتش بس سال 1994 است که تاکنون منجر به کشته شدن شماری نظامی وغیر نظامی از طرفین شده است. درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ » از اوایل سپتامبر میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم