.
.
.

یک مرکز نظرسنجی : اغلب رای‌دهندگان آمریکایی نگران کهولت سنی جو بایدن هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مرکز نظرسنجی در ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 14 اکتبر اعلام کرد، آخرین نظرسنجی در باره موقعیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشان می‌دهد که اغلب رای‌دهندگان آمریکایی از کهولت سنی جو بایدن نامزد دمکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری نگران هستند.

مرکز نظرسنجی «واشنگتن اگزمینر» گفته است، آخرین نظرسنجی نشان داد که 60٪ از رای دهندگان واجد شرایط آمریکایی که ثبت شده‌اند، نسبت به کهولت سنی جو بایدن نگرانند.

این در حالی که فقط 45٪ در مورد پیری دونالد ترامپ، نگران بودند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که عملکرد بایدن در اولین مناظره ریاست جمهوری به نگرانی رای‌دهندگان از پیری او را پایان نداده است.

طبق این نظرسنجی 45 درصد از رای دهنگان آمریکایی همین نگرانی را در باره بالا بودن سن دونالد ترامپ دارند.

جوبایدن هم اکنون 77 سال است در حالی که دونالد ترامپ 74 سال است.

اشتباهات لفظی مکرر جوبایدن در جریان مبارزات انتخاباتی و توانایی حافظه او در مناظره‌ها، پرسش‌هایی را در باره قدرت و توانایی او برای ادای وظیفه در مقام ریاست جمهوری آمریکا را برای رای‌دهندگان مطرح کرده است.

عدم تمرکز دقیق جوبایدن در برخی از سخنرانی‌هایش باعث شد، هواداران ترامپ و خود ترامپ این پرسش را مطرح کنند که آیا معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا از نظر ذهنی توانایی تصدی پست ریاست جمهوری را دارد؟.

نتایج نظرسنجی «واشنگتن اگزمینر» که براساس گرایش‌های فکری و سیاسی هواداران دو حزب تقسیم شده است، نشان می‌دهد که دموکرات‌ها بیش از جمهوری‌خواهان نگران کهولت سنی جو بایدن هستند.

طبق اين نظرسنجى 38% از دموکرات‌ها و 86% از جمهوری‌خواهان در باره پیری بیش حد جو بایدن اظهار نگرانی کردند. در حالی که 61% از دموکرات‌ها و 26% از جمهوری خواهان در مورد ترامپ هم نظر را داشتند.

همچنین در نتایج این نظر سنجی نشان داده شده که 61 درصد از رای دهندگان مستقل نسبت به پیر بودن جوبایدن، 41 درصد از آنها نسبت به پیری دونالد ترامپ نیز ابراز نگرانی کردند.

گفتنی است که پیش از اینکه دونالد ترامپ در سال 2016 رکورد مسن‌ترین ریاست جمهوری تاریخ آمریکا را بشکند، رونالد ریگان به عنوان پیرترین رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ این کشور به شمار می‌رفت.

رونالد ریگان در دوره مبارزات انتخاباتی خود وقتی در باره سن بالای او پرسیده شد، گفت:«من از سن بالای خود و تجاربی که کسب کردم برای اهداف سیاسی علیه رقیبم استفاده نخواهم كرد و از جوانی و بی‌تجربه‌گی حریفم نیز سوء استفاده نمی‌کنم».

طبق این نظرسنجی اگر جوبایدن در این انتخابات پیروز شود، او مسن‌ترین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا خواهد بود.

رای دهندگان آمریکایی در این نظرسنجی همچنین گفتند که پنس معاون ترامپ از نظر تجربه سیاسی از هریس معاون آینده جوبایدن آمادگی بیشتری دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم