.
.
.

وزارت دفاع افغانستان: 9 تن در سقوط دو چرخبال در هلمند جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان چهارشنبه 14 اکتبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، دو چرخبال «M-17» نیروهای هوایی افغان در ولایت هلمند در جنوب این کشور سقوط کردند که در نتیجه 9 سرنشین آن جان باختند.

در این اعلامیه آمده، دو چرخبال نیروهای هوایی افغانستان هنگام برخواست از ولسوالی ناوه ولایت هلمند در نتیجه مشکلات فنی سقوط کردند که این رویداد بررسی می‌شود.

از سوی دیگر، جنگجویان طالبان چهار روز پیش حملات گسترده را در برخی از نقاط ولایت هلمند راه‌اندازی کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی افغان روبه‌رو شدند.

مقام‌های امنیتی افغان اعلام کردند که عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی در ولایت هلمند آغاز شده است و دها جنگجوی طالبان نیز کشته شدند.

شایان ذکر است که سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان دوشنبه 12 اکتبر 2020 از حملات هوایی بر مواضع طالبان در ولایت هلمند در جنوب این کشور خبر داده بود. لگت در توییتی نوشت، به هدف حمایت از نیروهای امنیتی افغان در دو روز گذشته چندین حمله هوایی بالای مواضع طالبان در ولایت هلمند انجام شد.

او تاکید کرد که نیروهای آمریکایی تا کنون از نیروهای امنیتی افغان علیه طالبان حمایت کرده و این روند ادامه خواهد داشت. در همین حال، اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته است، طالبان باید فوراً حملات تهاجمی خود را در ولایت هلمند متوقف کنند و از خشونت‌های خود در سراسری این کشور بکاهند چون این تحرکات با توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان سازگار نیست و مذاکرات صلح افغانستان را تضعیف می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم