.
.
.

افغانستان؛ پوشیدن ماسک در اداره‌های دولتی و شفاخانه اجباری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اکمل سمسور سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان چهارشنبه 14 اکتبر در نشست خبری در کابل گفت، پس از این پوشیدن ماسک در اداره‌های دولتی و شفاخانه‌ها(بیمارستان) اجباری است.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» سمسور اضافه کرد، پیشنهاد این وزارت در رابطه به اجباری شدن ماسک در اداره‌های دولتی از سوی کابینه تصویب شده است و از این پس، کارمندان و مراجعین در اداره‌های دولتی باید از ماسک استفاده کنند.

او به شکایت اداره هوانوردی افغانستان مبنی بر ارایه آزمایش‌های تقلبی از سوی برخی از لابراتوارهای خصوصی اشاره کرده گفت، 24 لابراتوار در کابل بررسی شده است که از این میان سه لابراتوار اخطاریه دریافت کرده‌اند و یک لابراتوار دیگر آن از سوی این وزارت بسته شده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد، این وزارت برای مبارزه با موج دوم ویروس کرونا آماده است و هرچند احتمال دارد که این وزارت تا سال 2021 به واکسن کرونا دسترسی نداشته باشد، اما با کمک‌های بین‌‌المللی و پس از ساخت واکسن در جهان، این وزارت به 20 درصد مردم واکسن کرونا فراهم خواهد کرد.

شایان ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده است در حال حاضر شمار مجموع مبتلایان کرونا در این کشور به 39 هزار و 994 نفر رسیده است که از این میان یک هزار و 481 بیمار جان باختند و بیش از 33 هزار و 300 بیمار دیگر بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم