خودکشی یک دانش‌آموز 11 ساله بوشهری برای نداشتن موبایل برای حضور در کلاس آنلاین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دانش‌آموز 11 ساله اهل دیر در استان بوشهر به علت نداشتن گوشی همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، روز گذشته دست به خودکشی زد اما امروز آموزش و پرورش دیر ضمن تایید خودکشی این کودک، علت را که نداشتن موبایل بود، تکذیب کرد.

خبرگزاری رکنا، روز گذشته گزارش داد که این دانش‌آموز 11 ساله ساکن شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر در خانواده‌ای بی‌بضاعت زندگی می‌کرد که به علت نداشتن گوشی همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، خود را با طناب حلق‌آویز کرده بود.

باشگاه خبرنگاران جوان امروز دوشنبه 12 اکتبر 2020 به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیر گزارش داد که در پی انتشار خبر خودکشی دانش‌آموز این شهرستان به دلیل نداشتن تلفن همراه اطلاعیه‌ای صادر و این خبر را تکذیب کرد.

آموزش و پرورش در این اطلاعیه ادعا کرد که این دانش‌آموز از روز بازگشایی مدارس در 15 شهریورماه تا روز حادثه بنا به درخواست ولی دانش‌آموز با توجه به شرایط متاثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کار آموزشی خود را از طریق تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ماه 99 به او اهدا شده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه به صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین حضور داشته است و تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرین‌های درسی دانش‌آموز در گروه درسی موجود است».

پیش از این نیز آموزش و پرورش ایران خودکشی یک دانش‌آموز دیگر به علت نداشتن موبایل را تکذیب کرده بود. وقتی رسانه‌های ایران از خودکشی یک دانش‌آموز فسایی در استان فارس به علت نداشتن موبایل خبر داده بودند، روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ضمن تکذیب علت خودکشی عوامل انتشار این خبر را تهدید کرد که از طریق مراجع قانونی آنها را شناسایی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم