اعلام حمایت بحرین از راه حل دو کشور بر مبنای طرح ابتکار صلح عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه پادشاهی بحرین شامگاه یکشنبه 11اکتبر 2020 ضمن اظهار این‌که مسئله فلسطین مسأله‌ای اساسی و موضع پادشاهی بحرین در قبال آن ثابت و شناخته شده است، تاکید کرد که منامه از راه حل دو کشور بر مبنای طرح ابتکار صلح عربی حمایت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) به نقل از وزارت خارجه بحرین عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه این پادشاهی در نشست ویدئو کنفرانس با روسای نمایندگی‌های اتحادیه اروپا در منامه گفت که اعلامیه تایید صلح میان بحرین و اسرائیل گامی مهم برای کشورش است.

افزون بر این الزیانی با اشاره به این‌که مسأله فلسطین مسأله‌ای اساسی و موضع منامه در قبال آن ثابت و شناخته شده است، تاکید کرد که پادشاهی بحرین ایمان دارد که این راه درستی برای این است که مردم بتوانند در امنیت، ثبات، صلح و شکوفایی زندگی کنند.

Advertisement

الزیانی توضیح داد که بحرین همواره خواستار تشدید تلاش‌ها برای پایان دادن به مناقشه میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر اساس راه حل دو کشور بوده است و در این راستا بهترین گزینه برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر استناد به قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی و طرح ابتکار صلح عربی برای برپایی دولت فلسطینی به پایتختی قدس شریف است.

فعال‌سازی طرح ابتکار صلح عربی

ملک حمد بن عیسی‌ آل خلیفه پادشاه بحرین نیز امروز یکشنبه در نشست مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد که «تثبیت ارکان صلح فراگیر و عادلانه در منطقه بر فعال‌سازی طرح‌ صلح عربی استوار است که با همه روشها همراه با برادرانمان و هم‌پیمانانمان از آن حمایت خواهیم کرد».
ملک حمد بن عیسی در سخنرانی‌اش گفت:‌« آخرین تحولات فوق‌العاده ما را از پیگیری تعهداتمان در قبال مسائل منطقه‌ای و روابط بین‌المللی باز نمی‌دارد و به محافظت از امنیت‌مان ادامه خواهیم داد».

توافق صلح

شایان ذکر است در 13 اوت گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در تماسی تلفنی درباره برقراری روابط دوجانبه کامل میان اسرائیل و امارات توافق کردند.

در 15 سپتامبر گذشته کاخ سفید از سویی میزبان مراسم امضای توافق صلح تاریخی میان امارات و اسرائیل و از سویی دیگر توافق اعلام تایید صلح میان منامه و تل‌آویو بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم