ادامه درگیری در هلمند افغانستان؛ 80 جنگجوی طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های افغانستان دوشنبه 12 اکتبر تایید کردند که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولایت هلمند در جنوب این کشور هنوز هم ادامه دارد و تاکنون 80 جنگجوی طالبان کشته شدند.

به گزارش منابع خبری، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، حملات تهاجمی و تحرکان طالبان در ولسوالی‌های ناوه و نهرسراج ولایت هلمند با مقاومت شدید نیروهای امنیتی افغان روبه‌رو شده است.

آرین اضافه کرد، در این درگیری 80 جنگجوی طالبان کشته شدند و نزدیک به 100 جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشتند.

در همین حال، دفتر شرکت ملی برق افغانستان(برشنا) در ولایت هلمند می‌گوید، در نتیجه درگیری‌ها تجهیزات سب استیشن برق این ولایت توسط افراد ناشناس به غارت رفته و دو کارمند این اداره توسط طالبان ربوده شدند.

اما گروه طالبان اعلام کرده که آسیب زدن به سب استیشن برق ولایت هلمند کاری این گروه نیست.

از سوی دیگر، عمر زواک سخنگوی والی هلمند گفته است، عملیات تصفیوی در ساحات شاهراه نمبریک نهرسراج، ولسوالی‌های ناوه، نادعلی و ساحه چاه انجیر و بشرانی این ولایت ادامه دارد.

شایان ذکر است که جنگجویان طالبان سه روز پیش حملات تهاجمی را بر حوزه چهارم امنیتی شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، منطقه «چاه انجیر»، جاده عمومی «601» لشکرگاه و ولسوالی نادعلی این ولایت انجام دادند که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی دولت افغانستان و طالبان هنوزهم ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم