انتقاد مجدد ترامپ از جریان چپ افراطی در آمریکا

پزشک کاخ سفید بر بهبودی کامل ترامپ از کرونا تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعد از ظهر روز شنبه 10 اکتبر برای اولین بار پس از بهبودی‌اش از بیماری کرونا با نشاط و پر انرژی جلوی دوربین‌ها ظاهر شده و به صورت علنی برای هوادارانش که در زمین چمن باغچه کاخ سفید جمع شده بودند، سخنرانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی با انتقاد شدید از جریان «چپ افراطی»، گفت: «آنها (جریان چپ) برای دور زدن قانون تلاش و از عدم تطبیق آن حمایت می‌کنند. ما اجازه نمی دهیم كه آمریكا به یک كشور سوسیالیستی تبدیل شود. ما باید از جریان چپ افراطی در آمریكا خلاص شویم. اگر چپ های رادیكال حاكم شوند ، آنها كارزاری را علیه اعمال قانون آغاز خواهند کرد».

Advertisement

ترامپ رقیبش جو بایدن را به خیانت به آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار متهم کرد و گفت که سیاست دموکرات‌ها شکست خود را در همه زمینه‌ها به اثبات رسانده است شهرهای تحت حاکمیت آنها در آشوب و ناآرامی می‌سوزند و آنها می‌گویند همه چیز خوب است.

بیانیه روز یکشنبه پزشک ترامپ

در همین حال دکتر شان شانلی پزشک مخصوص ترامپ امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که رئیس جمهوری آمریکا دیگر خطر انتقال ویروس به دیگران را ندارد.

او گفت آزمایش روز شنبه ترامپ نشان داد که بدن او از ویروس کرونا خالی است.

شانلى با تاکید کرد بر اینکه ترامپ دیگر ناقل این ویروس نیست، افزود: «آزمایش‌های مختلفی که انجام داده نشان می دهد که دیگر علائمی از تکثیر یا فعالیت ویروس در جسم او نیست».

پزشک ترامپ همچنین تصریح کرد که رئیس جمهوری آمریکا طی 24 ساعت گذشته هیچ علائمی از بیماری کرونا مانند افزایش درجه حرارت بدن یا غیره را نداشته است.

دکتر شانلی افزود: «طبق استاندارد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های همه‌گیر در آمریکا، ترامپ اکنون از نظر توانایی می‌تواند به دوره قرنطینه خود پایان دهد. و آزمایش (BCR) روز شنبه او نشان داد که طبق استانداردهای شناخته شده فعلی، او دیگر منبع خطر انتقال ویروس محسوب نمی‌شود».

بيانیه پزشک مخصوص ترامپ در باره بهبودی کامل او از کرونا
بيانیه پزشک مخصوص ترامپ در باره بهبودی کامل او از کرونا

ترامپ روز شنبه بدون زدن ماسک از بالکن کاخ سفید به جمعی از هواداران خود گفت که حال او از نظر سلامتی بسیار خوب است و قصد دارد به ترتیب روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ایالت‌های فلوریدا ، پنسیلوانیا و آیووا دیدن کند.

ترامپ روز جمعه در مصاحبه با کانال فاکس نیوز آمریکایی، گفت او مصرف دارو را کاملا متوقف کرده و از بیماری کرونا بهبود یافته بنابرین هیچ دارویی را مصرف نمی‌کند.

ترامپ اضافه کرد که از لحاظ تنفسی نیز هیچ مشکلی ندارد و فقط از برخی علائم بسیار خفیف رنج می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم