محمدرضا شجریان به خاک سپرده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پیکر محمدرضا شجریان استاد موسیقی ایران که روز پنج‌شنبه درگذشت، در توس مشهد به خاک سپرده شد.

خبرگزاری ایرنا، شنبه 10 اکتبر 2020 گزارش داد پیکر محمدرضا شجریان که روز پنج‌شنبه فوت کرده بود، امروز صبح در توس مشهد در جوار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.

Advertisement

بر اساس این گزارش، مراسم خاکسپاری با حضور تعداد محدودی از هنرمندان و هواداران محمدرضا شجریان برگزار شد.

این در حالی است که تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد هزاران تن از مردم مشهد با حضور در توس از روز گذشته منتظر اجرای مراسم خاکسپاری بودند.

حکومت در این مکان با مستقر کردن نیروهای پلیس و ضدشورش، فضای امنیتی برقرار کرد و در ورودی آرامگاه را به روی مردم بست تا از افزایش جمعیت جلوگیری کند.

همچنین محل تعیین شده برای دفن که در کنار آرامگاه مهدی اخوان‌ثالث بود نیز تغییر کرد. علت این تغییر «نامناسب» بودن محل حفر شده پیشین برای دفن پیکر مرحوم شجریان، اعلام شد.

محل جدید با فاصله حدود 20 متر از محل قبلی و نزدیکتر به آرامگاه فردوسی به این منظور حفر و پیکر استاد آواز ایران در آن به خاک سپرده شد.

مردم هم با استمرار حضور خود از روز گذشته تا صبح امروز، به نشانه علاقه خود به مرحوم شجریان، برخی از نواها و اشعار خوانده شده توسط او چون «مرغ سحر ناله سرکن» و «ای ایران مرز پر گهر» را بازخوانی کردند.

محمدرضا شجریان استاد و خواننده برجسته موسیقی ایران در سن 80 سالگی، پس از سال‌ها ابتلا به سرطان کلیه، درگذشت.

محبوبیت این خواننده پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388 به دلیل همراهی با مردم و خواندن دو ترانه ضدحکومتی افزایش بسیاری یافت و پس از آن در صداوسیما ممنوع‌التصویر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم