سرنگونی پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی به پرواز درآمده به سوی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شنبه 10 اکتبر 2020 از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد بمب‌گذاری شده‌ حوثی در منطقه جنوبی سعودی خبر داد.

بنا به اعلام سخنگوی ائتلاف عربی، این پهپاد بمب‌گذاری شده توسط شبه نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به طور عمد و سازماندهی شده‌ای به سوی مناطق مسکونی غیرنظامی و غیرنظامیان در منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی هدایت شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، اظهار داشت که نیروهای مشترک ائتلاف، صبح شنبه موفق شدند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده توسط شبه نظامیان حوثی تروریست که به طور عمد و سازماندهی شده‌ای به سوی مناطق مسکونی غیرنظامی و غیرنظامیان در منطقه جنوبی پادشاهی سعودی هدایت شده بود، را رهگیری و سرنگون کنند.

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 5 اکتبر نیز از ناکام ماندن طرح احتمالی«حمله تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ خبر داد.

ائتلاف عربی اعلام کرد با شناسایی و انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده که با سیستم کنترل از راه دور به نزدیکی الصلیف یمن روانه شده، موفق شده طرح «حمله احتمالی تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ را ناکام بگذارد.

ائتلاف عربی همچنین ضمن اشاره به تهدیدهای شبه‌نظامیان تروریست حوثی علیه خطوط دریانوردی و تجارت جهانی در جنوب دریای سرخ و تنگه باب المندب، بر ادامه تعهدش به نابودی توانمندی‌های حوثی‌ها که به تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده است، تاکید کرد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن 10روز پیش نیز از هدف‌گیری و انهدام مواضع و خودروهای نظامی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان صرواح در استان مأرب یمن به همراه سکوی پرتاب راکت‌های کاتیوشا در دره الضیق در همان شهرستان خبر داده بود.

در روستای الباطن در شهرستان صرواح هم نیروهای ائتلاف از انهدام 3 کامیون و انبار مهمات و کالای متعلق به حوثی‌ها خبر داده بودند.

ائتلاف از انهدام سامانه پدافند هوایی شبه‌نظامیان حوثی در صنعا پایتخت یمن نیز خبر داده بود.

در این راستا ائتلاف عربی بر تعهدش به نابودی توانایی‌های شبه‌نظامی حوثی که تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است نیز تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم