رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت افغانستان: هیچ‌ کس نمی‌تواند مانع خواست مردم برای صلح شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد معصوم استانکزی رئیس هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان در توییتی تازه‌ای نوشت، هیچ کس نمی‌تواند مانع خواست مردم برای صلح شود.

استانکزی اضافه کرد: «امیدواریم که مذاکرات صلح در روشنی قرآن و سنت نتایج مطلوبی را بر اساس خواست مردم داشته باشد. ما از صبر و شکیبایی مردم برای ختم جنگ و تأمین صلح قدردانی می‌نماییم.»

وی علاوه کرد: «هیچ کسی نمی‌تواند مانع خواست مردم برای صلح شود. ما برای رسیدن به صلح دایمی در کشور متعهد هستیم.»

شایان ذکر است که مراسم افتتاح اولین دور مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان نزدیک به یک ماه پیش در دوحه قطر برگزار شد و گروه‌های تماس هر دو طرف کارش را روی تهیه طرزالعمل کاری برای آغاز مذاکرات رسمی شروع کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع رسمی سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 گزارش داد که هیأت‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر روی طرزالعمل کاری مذاکرات صلح به توافق رسیدند.

این منابع رسمی اضافه کردند، این طرزالعمل کاری دارای 19 ماده است که به همکاری مقام‌های آمریکایی حاصل شد و هیأت‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان مکلف هستند در جریان گفت‌وگوهای صلح این طرزالعمل را رعایت کنند.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020 در توییتی نوشت، سربازان باقی‌مانده کشورش باید تا کریسمس امسال از افغانستان بیرون شوند.

ترامپ نوشت: «ما باید شمار اندکی باقی‌ مانده از مردان و زنان شجاع خود که در افغانستان خدمت‌ می‌کنند، تا کریسمس به کشور برگردانیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم