.
.
.

دستگیری 2 تن از فرماندهان داعش در شهر فلوجه عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای امنیتی در استان الانبار در غرب عراق شنبه 10 اکتبر2020 از دستگیری 2 تن از فرماندهان گروه «داعش» در شهرستان فلوجه به نام‌های «ابو اسلام» و «ابو غفران» خبر دادند.

بنا به رسانه‌های محلی عراق در پی شناسایی و انهدام این تیم داعشی در شهر فلوجه عراق مقادیری بمب، تله‌ها و چاشنی‌ها انفجاری کشف و ضبط شد.

انهدام تیم گروه داعش در فلوجه پس از حمله به نیروهای امنیتی در این شهر صورت گرفته که بنا به اظهارات مقامات عراقی طی عملیات دستگیری این دو فرمانده داعشی مقادیری بمب، تله‌ها و چاشنی‌ها انفجاری کشف و ضبط شد.

در این راستا نیروهای مسلح عراق اعلام وضعیت فوق‌العاده هشدار در بغداد را تکذیب کرده و توضیح دادند که اوضاع امنیتی کاملا پایدار است.

نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه‌ای آنچه در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اعلام وضعیت فوق‌العاده هشدار در بغداد پایتخت مطرح شده را تکذیب کرده و افزودند که اوضاع امنیتی در بغداد کاملا پایدار است.

نیروهای مسلح عراق همچنین تاکید کردند که تحرکات روز جمعه نیروهای امنیتی در بغداد پایتخت این کشور محدود به تدابیر و تمرین‌های امنیتی روزانه است که در صبحگاه و شامگاه هر روز انجام می‌شود.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی عراق بر کانال تلگرام، از نزدیک به یک هفته قبل مقامات عراقی مسئول دستگاه اطلاعات داعش و معاونش را بغداد بازداشت کرده‌اند.

نیروهای امنیتی عراق با انجام یورش و هلی‌برن در بسیاری از مناطق این کشور همچنان به ماموریت خود در پیگرد بازماندگان گروه داعش ادامه می‌دهند.

در نیمه سپتامبر گذشته نیز دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در شهرستان الرطبه در غرب این کشور یورش هوایی انجام داده که به دستگیری حمایت کننده مالی اصلی داعش و یکی دیگر از فرماندهان این گروه در شهر الرطبه انجامید.