حملات انفجاری در جنوب غرب افغانستان؛ هفت کشته و 21 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های افغانستان شنبه 10 اکتبر تایید کردند، در نتیجه دو حمله انفجاری در ولایت‌های هلمند و هرات این کشور هفت نفر کشته شدند و 21 نفر دیگر زخم برداشتند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند افغانستان با تایید این خبر به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، یک موتر(خودرو) مسافربری امروز شنبه در منطقه «مهاجر بازار» ولسوالی گرشک این ولایت با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرد که در نتیجه پنج غیرنظامی کشته شدند و 10 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

زواک اضافه کرد، در میان قربانیان این رویداد کودکان و زنان نیز شامل اند.

او گروه طالبان را مسئول این حمله دانست، اما طالبان مدعی اند که این موتر مسافربری در منطقه‌ی «مهاجر بازار» ولایت هلمند از سوی نیروهای دولتی هدف حمله‌ی «توپ دی سی» قرار گرفته است. ولی سخنگوی والی هلمند این ادعای طالبان را رد کرده است.

از سوی دیگر، مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان امروز شنبه از برخورد یک موترمسافربری(اتوبوس) با ماین کنار جاده‌ای در شاهراه هرات – قندهار خبر دادند.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت هرات اعلام کرد، یک موتر مسافربری دیشب (شامگاه جمعه) در جاده اصلی هرات – قندهار در مربوطات ولسوالی‌های ادرسکن و شیندند این ولایت با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرد که در نتیجه دو نفر جان باختند و 11 نفر دیگر زخم برداشتند.

شایان ذکر است که این حوادث در شرایطی رخ داده که آمریکا و ناتو اخیراً از افزایش ناامنی‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کردند.

با وجود که در این روزها مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر ادامه دارد، اما اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح از طالبان خواستند که خشونت‌ها را در این کشور کاهش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم