ترامپ درباره هر «اقدام بیهوده‌» ایران علیه آمریکا هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 9 اکتبر 2020 در گفت‌وگوی مستقیم رادیویی ضمن هشدار به رژیم ایران درباره دست زدن به هر گونه «بازی بیهوده» علیه آمریکا، تهدید کرد: «چنانچه علیه ما دست به اقدام بیهوده‌ای بزنید به نحوی که پیش‌بینی نخواهید کرد، واکنش نشان خواهیم داد».

رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه جمعه در گفت‌وگو با راش لیمبو صاحب‌نظر سیاسی محافظه‌کار آمریکایی و مجری برنامه‌های گفتگوی رادیویی، هشدار داد؛ «چنانچه ایران علیه ما دست به اقدام بیهوده‌ای بزند، اگر چیز بدی علیه ما انجام دهد، دست به اقدامی خواهیم زد که پیش از این انجام نداده‌ایم».

این تهدید دونالد ترامپ طی اظهارات او در گفتگوی رادیویی با راش لیمبو مطرح شد که به مدت دو ساعت به طول انجامیده و در آن به بحث درباره موضوعاتی از قبیل حمله ترامپ به رسانه‌ها، هیلاری کلینتون و جو بایدن رقیب دمکرات او در انتخابات ریاست جمهوری، پرداخته شد.

ترامپ در این گفتگوی رادیویی پیش‌بینی کرد که چنانچه او پیروز انتخابات ریاست جمهوری کشورش شود، ایران به توافق هسته‌ای جدیدی با ایالات متحده آمریکا تن خواهد داد.

او در ادامه گفت: «اگر (در انتخابات) پیروز شوم، ظرف یک ماه قرارداد بزرگی را با ایران خواهیم داشت».

ترامپ همچنین افزود: «آنها می‌دانند که اگر به هر اقدامی علیه ما دست بزنند، بهایی گزاف و هزار برابر آن را خواهند پرداخت».

در ادامه تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه رژیم ایران، وزیر خزانه‌‌داری ایالات متحده پنج‌شنبه از تحریم 18 بانک و نهاد مالی ایرانی خبر داد که به گفته او این تحریم‌ها نشان‌دهنده تعهد آمریکا برای متوقف کردن دسترسی نامشروع ایران به دلار آمریکا است.

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن استقبال از تحریم چند بانک و نهاد مالی ایرانی گفت، هدف این تحریم‌ها رژیم ایران و مقام‌های فاسد آن است.

او گفت، که تحریم‌های اخیر آمریکا علیه رژیم و مقامات فاسد ایران طرح‌ریزی شده که از غارت ثروت مردم ایران برای دامن زدن به افراط‌گرایی و صدور انقلاب استفاده می‌کنند و اقدامات‌شان فاجعه‌های زیادی را در خاورمیانه و دیگر مناطق جهان به بار آورده است.

مایک پمپئو در ادامه تاکید کرد که آمریکا همچنان در کنار مردم ایران که قربانیان دیرین چپاولگری رژیم هستند، ایستاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم