گروه طالبان: توافق‌نامه ما با آمریکا براساس قرآن و سنت امضا شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در این روزها مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان در دوحه قطر در محراق توجه مردم این کشور قرار گرفته است که گروه طالبان اعلام کرده توافقنامه صلح میان این گروه و آمریکا براساس قرآن وسنت امضا شده و مراحل بعدی نیز از همین جاده عبور خواهد کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتی نوشت: «توافق‌نامه ما با امریکایی‌ها به اساس قرآن و سنت امضاء شده است و مراحل بعدی نیز از همین جاده عبور خواهد کرد. ما بخاطر تطبیق قرآن‌کریم دونیم دهه می‌شود قربانی می‌دهیم.»

در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان سه روز پیش به قطر رفت و شامگاه سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 در اقامتگاه خود در دوحه خطاب به طالبان گفت، افغانیت و افغانان را بپذیرند، به افغان‌ها گوش دهند و به زبان تفنگ با آنان صحبت نکنند.

شایان ذکر است که مراسم افتتاح اولین دور مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان سه هفته پیش در دوحه قطر برگزار شد و گروه‌های تماس هر دو طرف کارش را روی تهیه طرزالعمل کاری برای آغاز مذاکرات رسمی شروع کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع رسمی سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 گزارش داد که هیأت‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر روی طرزالعمل کاری مذاکرات صلح به توافق رسیدند.

این منابع رسمی اضافه کردند، این طرزالعمل کاری دارای 19 ماده است که به همکاری مقام‌های آمریکایی حاصل شد و هیأت‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان مکلف هستند در جریان گفت‌وگوهای صلح این طرزالعمل را رعایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم