پیشروی ارتش ملی و آزادسازی ارتفاعات استراتژیک در استان الجوف یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 اعلام کردند با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف حمایت از دولت قانونی این کشور، موفق شدند ضمن پیشروی تعدادی از مواضع استراتژیک در شهرستان خب الشعف در شمال استان الجوف را آزاد کرده و کاملا بر پادگان استراتژیک الخنجر مسلط شوند.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که « نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف حمایت از دولت قانونی و انجام عملیات نظامی نوعی موفق شدند تعدادی از مواضع استراتژیک در شهرستان خب الشعف در شمال استان الجوف را آزاد کنند».

در این بیانیه همچنین به نقل از سرتیپ هیکل حنتف فرمانده لشکر یکم مرزبانی یمن آمده که «نیروهای ارتش ملی با انجام عملیات نظامی نوعی موفق شدند کنترل کامل پادگان نظامی استراتژیک الخنجر و کوههای مشرف به آن را به دست گرفته و تعدادی دیگر از مواضع استراتژیک اطراف آن و از جمله برجسته‌ترین آنها منطقه البرقاء، جبل الرقیب الابیض و مواضع مهم دیگری را در شهرستان خب الشعف در شمال استان الجوف آزاد کنند».

سرتیپ حنتف افزود: «جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی به طور فعال در این نبرد مشارکت کرده و ضربات دقیقی را بر استحکامات و نیروهای کمکی شبه‌نظامیان حوثی وارد آورده و خسارت‌های جانی و مادی سنگینی را بر آنها تحمیل کردند که این علاوه بر خسارت‌های جانی و مادیی است که شبه‌نظامیان حوثی طی درگیریها و در پی آتش ارتش ملی متحمل شده‌اند».

این فرمانده ارتش ملی یمن در ادامه افزود که « نیروهای ارتش تعدادی از خودروها، ادوات جنگی، مقادیری از سلاح‌ها و انواع مهمات جنگی به جای مانده از شبه‌نظامیان حوثی که پا به فرار گذاشته‌اند را به غنیمت گرفتند».

فرمانده لشکر یکم مرزبانی یمن همچنین اشاره کرد که « درگیری‌ها با فروپاشی گسترده صفوف شبه‌نظامیان حوثی همچنان ادامه دارد» و تاکید کرد که «نیروهای ارتش به پیشروی‌ برای آزادسازی شهر الحزم و استان الجوف به طور کامل ادامه می‌دهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید