.
.
.

ترامپ مذاکرات با دموکرات‌ها درباره بسته مشوق‌های اقتصادی را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا مذاکرات با قانونگذاران دمکرات درباره بسته مشوق‌های اقتصادی برای کاهش پیامدهای پاندمی کرونا را متوقف و به ما بعد از اجرای انتخابات ریاست جمهوری کشورش موکول کرد.

این تصمیم ترامپ علی‌رغم افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بسیاری از مناطق آمریکا و پیش از فرا رسیدن فصل انتشار بیماری آنفلوانزا اتخاذ می‌شود.

ترامپ که اخیرا به کرونا مبتلا شده در این‌باره و پس از بازگشت از بیمارستان بر شبکه «توئیتر» نوشت:« به نماینده‌ام دستور دادم تا مذاکرات را به ما بعد انتخابات موکول کند و بلافاصله پس از پیروزی‌ام در انتخابات پیش‌نویس قانون مشوق‌های بزرگ اقتصادی را با تمرکز بر آمریکایی‌های زحمت‌کش و شرکت‌های کوچک ارائه خواهیم داد».

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه نانسی پیلوسی رهبر دموکرات‌های کنگره آمریکا در واکنش به فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش مبنی متوقف کردن مذاکرات با دموکرات‌ها بر سر بسته‌ مشوق‌های اقتصادی جهت مقابله با پیامدهای کرونا، او را به « ترجیح دادن منافعش علیه منافع کشور» متهم کرد.

پیلوسی در بیانیه‌ای گفت:« بار دیگر، پرزیدنت ترامپ چهره حقیقی‌اش را آشکار کرد: با تبانی اعضای جمهوری‌خواه کنگره منافعش را علیه منافع کشور ترجیح داد».

دولت ترامپ از دو ماه پیش مذاکراتی را با نمایندگان کنگره آغاز کرده تا به توافقی بر سر ارائه طرح کمک‌های جدید دست یابند اما مذاکرات به دلیل اختلاف میان دو طرف درباره ظرفیت این طرح ناکام ماند.

ترامپ پیش از این پیلوسی را به انجام مذاکره بدون حسن نیت متهم کرده بود. پیلوسی هم در واکنش به اتهام ترامپ گفت:« واضح است که کاخ سفید در هرج و مرج کامل به سر می‌برد».