.
.
.

حمله انتحاری به کاروان والی لغمان؛ هشت کشته و 30 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه حمله انتحاری دوشنبه 5 اکتبر بالای کاروان موترهای (خودرو) والی لغمان این کشور هشت نفر کشته شدند و 30 نفر دیگر زخم برداشتند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت، این رویداد در ساحه سه راهی «سلطان غازی بابا» شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان رخ داد.
آرین اضافه کرد، در این رویداد هشت نفر به شمول چهار محافظ والی لغمان و چهار غیرنظامی کشته شدند و دو محافظ والی این ولایت و 28 غیرنظامی زخم برداشتند.

تا کنون مسئولیت این حمله را کدام فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

در خبری دیگر، برخی منابع خبری گزارش دادند که راننده محمد اسحاق رهگذر والی بلخ افغانستان امروز دوشنبه در حوزه چهارم امنیتی شهر مزارشریف مرکز این ولایت توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد.

گفتنی است که این دو رویداد در شرایطی رخ داده که در این روزها سطح خشونت‌ها در افغانستان هم‌زمان با آغاز مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان در قطر افزایش یافته است.

اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان روز گذشته از طالبان خواست که سطح خشونت‌ها را در این کشور کاهش دهند.

این حوادث در شرایطی صورت گرفته که شنبه هفته جاری یک حمله مرگبار انتحاری در ولایت ننگرهار در شرق این کشور رخ داد.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده در ولسوالی «غنی‌خیل» ولایت ننگرهار 15 غیرنظامی کشته شدند و 40 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم