.
.
.

سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان: طالبان گوش شنوا ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 4 اکتبر در توییتی نوشت، طالبان گوش شنوا ندارند.
صدیقی به مذاکرات صلح طالبان در دوحه اشاره کرده افزود: «ویرانی کشور ما و کشتار بی‌گناهان ما را متوقف کنید، اگر هر گونه استدلال منطقی دارید مانند مردان گفت‌وگو کنید.»

در همین حال، شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان در توییتی نوشت: «مسجد، سرک، افراد ملکی، کودکان، دست اندرکاران حوزه اطلاع رسانی و... به هدف اصلی برای طالبان بدل شده اند.»

از سوی دیگر، اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان روز گذشته از طالبان خواست که سطح خشونت‌ها را در این کشور کاهش دهند.

این گفته‌ها در شرایطی مطرح شده که شنبه هفته جاری یک حمله مرگبار انتحاری در ولایت ننگرهار در شرق این کشور رخ داد.

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده در ولسوالی «غنی‌خیل» ولایت ننگرهار 15 غیرنظامی کشته شدند و 40 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

هنوز هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این حمله مرگبار را به عهده نگرفته است.

از جانب دیگر، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «طالبان و سایر گروه‌های تروریستی به سلسلۀ جنایات شان، امروز(شنبه 3 اکتبر) با انجام یک حملۀ تروریستی در نزدیکی ساختمان ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار، شماری از هموطنان بی‌گناه ما را به شمول زنان و کودکان، شهید و زخمی ساختند.»

غنی اضافه کرد: «طالبان با ایالات متحدۀ امریکا موافقت‌نامه صلح را به امضا رساندند، اما متاسفانه تعهدات خود را عملی نکردند و تنها حمله بالای نیروهای خارجی را متوقف ساختند. طالبان و سایر گروه‌های تروریستی در تبانی با آنان، فعالیت‌های تروریستی شان را ادامه داده و مانند حمله تروریستی در ننگرهار، همه روزه باعث کشتار افراد ملکی و ویرانی تاسیسات عام المنفعه می‌شوند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم